Ніч
День
Сьогодні: 06.12.2024
13.11.2024
1 хв читання

«Потяг до життя»: частину коштів від прокату скерують родинам загиблих залізничників

«Потяг до життя»: частину коштів від прокату скерують родинам загиблих залізничників
«Потяг до життя»: частину коштів від прокату скерують родинам загиблих залізничників

Частину коштів від прокату документального фільму «Потяг до життя» скерують родинам залізничників, які втратили своїх рідних на війні. Гроші отримають адресно сім’ї з дітьми.

«Цей фільм – не лише культурна подія. Він має гуманітарну місію, бо частину коштів від прокату ми направимо адресно родинам залізничників. З Укрзалізницею ми обрали перших п’ять родин з дітьми, які втратили своїх батька чи маму – залізничників на війні», – зазначила Храпко.

За її словами, документальну стрічку тривалістю 90 хвилин створювали два роки поспіль під час повномасштабної війни. Зйомки проходили не лише в українських містах, а ще у Польщі, Франції, Нідерландах. У фільмі є багато символізмів та кілька десятків історій.

«Є історії унікальні не лише про евакуацію жінок та дітей, але й про евакуацію небезпечних речовин і ми піднімаємо цю тему – що робили залізничники, аби уникнути техногенної катастрофи, яка б могла статись у столиці України… Були моменти, коли знімальна група потрапляла під обстріли у Краматорську, Лимані. Нас вперше впустили на борт евакуаційного медичного потяга, де працювали «Лікарі без кордонів». Під час зйомок я більше доби прожила у цьому потязі, який віз тоді поранених, військових і цивільних…», – додала Храпко.

Автори фільму зауважують, що відзняли понад 100 годин контенту і нині міркують, як показати глядачам ті моменти, які у фільм не потрапили, але найбільше прагнуть, аби фільм побачили в усьому світі.

«Тепер ми готуємо міжнародну версію фільму для всього світу, щоб показати на прикладі залізничників, наскільки сильними є українці, коли вони згуртовані, об’єднані і мають спільну мету. Хоча самі залізничники, насправді, не люблять, коли їх називають героями, а звуть себе «невидимим фронтом», – зауважив креативний продюсер фільму Нік Олак.

Нині творці фільму планують показати його ще й для депутатів Європарламенту. На їхню думку, важливо, аби світ не втомлювався від цієї війни, не опускав руки і разом з українцями продовжував боротьбу.

Зазначалось, що Укрзалізниця виступила інформаційним партнером фільму. Державних коштів для створення стрічки не залучали.

Як повідомляло агентство, в українських кінотеатрах 14 листопада відбудеться прем’єра документальної стрічки режисера Олександра Тіменка «Потяг до життя».

Долучайтеся до нашої спільноти в Telegram @pupinua
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Сьогодні футболісти збірної України U19 рохпочинає відбір на Євро-2025
Попередня новина

Сьогодні футболісти збірної України U19 рохпочинає відбір на Євро-2025

Україна отримала $1,35 мільярда гранту від США - Шмигаль
Наступна новина

Україна отримала $1,35 мільярда гранту від США – Шмигаль

Останні новини

Погоджений план передбачає більше ніж 50 заходів Міноборони в рамках 17 цілей, які мають бути виконані протягом цього року

У Міноборони кажуть, що затвердили план заходів у межах співробітництва Україна-НАТО на 2024 рік

Міністр оборони України Рустем Умєров затвердив план заходів оборонного відомства стосовно реалізації адаптованої Річної національної програми (аРНП) співробітництва з НАТО на 2024 рік, повідомляє пресслужба Міноборони. Вказано, що програма розроблена на виконання домовленостей за
Сибіга і глава дипломатії Ватикану обговорили визволення українських полонених

Сибіга і глава дипломатії Ватикану обговорили визволення українських полонених

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся із секретарем Ватикану з відносин з державами Полом Річардом Галлахером. Дипломати обговорили питання звільнення українців із російського полону. Зустріч відбулася в ході засідання Ради міністрів ОБСЄ.
У Норвегії заснували Український бізнес-клуб

У Норвегії заснували Український бізнес-клуб

Норвезька асоціація малих і середніх підприємств «SMB Norway» заснувала платформу Український бізнес-клуб у Норвегії, спрямовану на підтримку українських малих і середніх підприємств у Норвегії, а також норвезьких компаній, зацікавлених у співпраці з
Імпорт електрики з Європи: можливості є, але не всі використовуються

Імпорт електрики з Європи: можливості є, але не всі використовуються

Збільшення пропускної спроможності на імпорт електроенергії не сприяло зростанню фізичного імпорту. Пояснюємо чому Із 1 грудня збільшилися можливості для імпорту електроенергії з Європи в Україну: щогодини замість максимального обсягу 1,7 ГВт можна імпортувати 2,1 ГВт. Однак,
Майже 2,4 тисячі обстрілів за добу: поліція Донеччини показала наслідки

Майже 2,4 тисячі обстрілів за добу: поліція Донеччини показала наслідки

Російські війська за минулу добу, 5 грудня, здійснили 2 359 обстрілів Донецької області, пошкодили 25 житлових будинків. «Поліція зафіксувала 2 359 ворожих обстрілів по лінії фронту та житловому сектору. Війська РФ вдарили
напочаток