У Києві з 14 по 22 листопада пройде міжнародний фестиваль барокової музики KYIV BAROQUE FEST-2024, на який приїдуть відомі виконавці з Франції та Німеччини, а також з’їдуться українські зірки барокової музики.
Kyiv Baroque Fest розпочнеться концертом La mystérieuse (Modérément) – речиталем суперзірки світової ранньої музики, клавіриста Жана Рондо, який грає на різноманітних клавішних інструментах. Він представить програму відомих творів французької клавесинної традиції XVII–XVIII століть, що демонструють її самобутність. Жан Рондо вдруге приїздить до України. У жовтні 2015 року на сцені Національної філармонії України він грав, зокрема, сонати Доменіко Скарлатті. Тоді ж у Франції він здобув титул «Відкриття року» серед солістів-виконавців інструментальної музики.
Закриватиме фестиваль 22 листопада Андреас Шолль – перший контратенор-хедлайнер фестивалю BBC Prom, чиї музичні нагороди охоплюють усі уявні в світі сучасної музичної індустрії відзнаки. Програма за його участі називається Ich habe genug.
Також в концерті візьмуть участь Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble&Choir Національного будинку музики, диригентка – Наталія Хмілевська.
Шолль – це музикант, котрий вже зробив дуже потужну кар’єру й відзначений участю в оперних постановках, і ще більшою мірою у численних камерних концертних ініціативах.
У свій перший приїзд в Україну Андреас разом з українськими колегами виконуватимуть твори А. Вівальді, Г.Ф. Телеманна, Й. С. Баха.
Організатори фестивалю впевнені, що Kyiv Baroque Fest – новий початок довгоочікуваної історії. Адже відтепер Національна філармонія України у партнерстві з Open Opera Ukraine та Національним будинком музики щороку пропонуватиме меломанам та поціновувачам ранньої музики можливість занурюватись, слідкувати та відкривати цей мейнстрімний напрям сучасного музичного світу.
Однією з ключових ідей Kyiv Baroque Fest є посилення та оприявнення взаємозв’язків між Україною та іншими європейськими й світовими культурами, що сприятиме появі несподіваних ракурсів і тем у пропонованих концертних програмах, участі у фестивалі музикантів з різних куточків світу, спільних освітньо-просвітницьких ініціативах, випробовуванню нових фестивальних форматів.