У Відні 20-24 листопада відбулася виставка-ярмарок Buch Wien – найбільша книжкова та літературна подія в Австрії.
“На цьогорічному ярмарку на об’єднаному стенді були представлені книги від таких українських видавництв: “Видавництво Старого Лева”, “Час Майстрів”, “Темпора”, “Білка”, “Фоліо”, “Видавництво”. Крім того, видавництво “Ранок” презентувало дитячу літературу на окремому стенді. І таке повернення України на Buch Wien після перерви 2019-2023 років — важлива подія як для української діаспори в Австрії, так і для вітчизняного книжкового ринку”, – розповіла кураторка українського літературного клубу LiterAktiv у Відні, голова Медіацентру української громади Ганна Гнедкова.
Вона займалася представництвом об’єднаного українського стенда, а також модерувала низку літературних подій. Зокрема, виступила модераторкою заходу, на якому представники українських видавництв розповідали про те, що їхні друкарні постійно перебувають під російськими обстрілами.
“Нещодавній приклад – Faktor Druk: 23 травня 2024 року, незадовго до “Книжкового Арсеналу”, російська ракета влучила в цю харківську друкарню, де готувалися новинки для книжкового фестивалю. Загинули семеро співробітників друкарні, 22 отримали поранення. Книжки згоріли або були пошкоджені. Але попри всі ризики в Україні відкриваються нові книгарні та засновуються нові видавництва, адже українська література також бореться за виживання. І вона потребує активнішої підтримки іноземних партнерів та української діаспори”, – зазначила Гнедкова.
Об’єднаний український стенд на Buch Wien 2024 було створено за ініціативи Посольства України в Австрії та за сприяння МЗС України, Українського інституту книги та ініціативи “Українським дітям – українську книгу”.
У рамках ярмарку відбулася низка заходів, пов’язаних із війною РФ проти України, пройшли дискусії за участі провідних вітчизняних авторів: Андрія Куркова, Тетяни Малярчук, Софії Андрухович, Наталки Сняданко, Ірини Цілик та інших.
Стенд України відвідали федеральний міністр європейських та міжнародних справ Республіки Австрія Александер Шалленберг та посол України Василь Химинець.
Для української громади також було організовано додаткові зустрічі з авторами та видавцями, зокрема у співпраці з рестораном GRND та командою Української суботньої школи у Відні.
Цього року ярмарок відвідала рекордна кількість книголюбів – 65 тисяч.
У німецькому Франкфурті 16-20 жовтня проходив 76-й книжковий ярмарок Frankfurter Buchmesse за участі України.