Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підкреслив, що українські перевізники не мають потребувати жодних ліцензій на вантажні перевезення до країн ЄС.
“Одне з питань, які проговорили з бізнесом під час Київського міжнародного економічного форуму — це логістика… Наше завдання на наступний рік — зробити так, аби українські товари надалі ввозилися до ЄС без квот та мит. Наші перевізники не мають потребувати жодних ліцензій на вантажні перевезення”, – зазначив він.
Шмигаль зауважив, що Україні частково вдалося розв’язати проблему з логістикою, що виникла внаслідок російського вторгнення. “Український морський коридор працює, дунайські порти працюють. Інвестуємо в залізницю та в прикордонні пункти пропуску. Вдалося продовжити і торговельний, і транспортний «безвізи» з Європейським Союзом”, – констатував він.
Глава уряду також зазначив, що триває реформа митниці. За його словами, у звіті Єврокомісії щодо прогресу реформ та імплементації директив ЄС реформа митниці отримала одну з найвищих оцінок.
“Впевнений, у 2025 році ми відчуємо результати цих трансформацій наочно”, – підкреслив він.
Водночас глава уряду під час форуму обговорив із бізнесом питання економічної політики.
“Цього року ми повноцінно запустили наш ключовий проєкт “Зроблено в Україні”, навколо якого вибудовуємо різні програми підтримки. Вже підходимо до позначки в 100 індустріальних парків для переробної промисловості. Цього року почали компенсації на їх облаштування. Вперше заклали кошти в бюджет і готові відшкодовувати підключення до енергомереж та інші, визначені законом видатки. Ця практика працюватиме і наступного року”, – сказав він.
Йшлося також про впровадження діджиталізації та регуляції для спрощення взаємодії з державою завдяки продуктам єПідприємець та єДозвіл. Окрім цього, прем’єр зазначив, що уряд продовжує видавати гранти за програмою єРобота для старту і розвитку нових українських підприємств. За його словами, уже понад 20 тисяч нових бізнесів створено й перезапущено завдяки цій програмі.
Шмигаль додав, що надаються пільгові кредити для нових інвестицій за програмою «5-7-9%». Він поінформував, що від початку цього року видали більш ніж 20 тисяч пільгових позик. Водночас тривають компенсація закупівлі української продукції, національний кешбек, компенсація закупівлі української сільгосптехніки та українських енерготоварів.
За словами глави уряду, “надзвичайно позитивно” зарекомендувала себе програма щодо відшкодування 25% за вироблену українську агротехніку. Шмигаль зауважив, що в планах поширювати її для іншої високотехнологічної продукції, виробленої українськими підприємствами.
“Все це робиться для того, аби українських бізнесів різного рівня, різного розміру ставало все більше. Аби створювалися робочі місця, змінювалася структура нашої економіки з сировинної на переробну. Аби українці купували якомога більше саме української продукції”, – підсумував він.
Під час форуму Прем’єр-міністр заявив, що у межах підготовки до зими, уряд України домовився з партнерами про збільшення фізичного обсягу імпорту електроенергії до 2,1 ГВт та про додатковий обсяг “аварійної підтримки”.