Перемога України залишається пріоритетом для Європейського Союзу, який продовжить надавати їй військову та фінансову підтримку.
Про це у Брюсселі під час слухань у профільних комітетах Європарламенту сказала кандидат до призначення на посаду високого представника ЄС із зовнішньої та безпекової політики, колишня прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас.
«У ЄС є два невідкладні пріоритети: російська війна проти України та відкритий конфлікт на Близькому Сході. Перемога України є пріоритетом для всіх нас. Ситуація на полі бою дуже важка. Саме тому ми маємо продовжувати працювати кожного дня… із набагато більшою фінансовою й військовою допомогою, яка необхідна. Це має бути підкріплено чітким шляхом України до вступу в Європейський Союз», – зазначила Каллас.
Вона наголосила, що, підтримуючи Україну, ЄС виборює власну європейську безпеку і європейські цінності, захищає Хартію ООН та її глобальні принципи.
Каллас також зауважила, що конфлікт на Близькому Сході, який спалахнув після терористичної атаки проти Ізраїлю 7 жовтня минулого року, потребує врегулювання на основі принципів, що знаходять підтримку у більшості країн-членів ЄС.
Це стосується необхідності негайного припинення вогню, безумовного звільнення всіх заручників, надання гуманітарної допомоги, це стриманість сторін і пошук дипломатичного рішення на основі принципу «двох держав», виходячи з того, що право Ізраїлю на існування визнається в усьому регіоні.
«Це будуть не прості п’ять років. На Європейському континенті продовжується повномасштабна війна Росії проти України. Навколо нас формуються автократичні коаліції, відбуваються неминучі геополітичні зсуви по усьому світу. Такі актори, як Росія, Китай Північна Корея, Іран мають на меті змінити міжнародний порядок, заснований на правилах. Я бачу, що Китай і Росія перетворюють на зброю взаємозалежність та використовують відкритість нашого суспільства проти нас. Ми маємо усвідомлювати загрозу і реагувати відповідно, разом із нашими партнерами і союзниками, ні на йоту не забуваючи, ким ми є», – підкреслила Каллас.
Як повідомлялося, у профільних комітетах Європарламенту триває процес слухання кандидатів до призначення на посади у майбутньому складі Єврокомісії. Ті кандидати, які успішно пройдуть цей етап, мають бути затверджені голосуванням у рамках пленарного засідання Європарламенту.