Ніч
День
Сьогодні: 08.12.2024
24.10.2024
1 хв читання

США пропонують G7 розглянути санкції проти російського паладію і титану

США пропонують G7 розглянути санкції проти російського паладію і титану
США пропонують G7 розглянути санкції проти російського паладію і титану

США попросили союзників по «Групі семи» розглянути можливість запровадження санкцій проти російського паладію і титану.

Як зазначив співрозмовник видання, чиновники адміністрації Джо Байдена обговорили цю можливість під час зустрічі заступників міністрів фінансів G7 у вівторок у Вашингтоні.

Паладій є ключовим інгредієнтом комп’ютерних чипів і каталізаторів для автомобілів, а титан використовується в різних сферах – від літаків до медичних імплантатів. Одна з головних проблем полягає в тому, що Європа залежить від цих металів і раніше не виявляла інтересу до їх видобутку. Члени G7 Німеччина, Франція та Італія потребують підтримки інших 24 членів Європейського Союзу для запровадження таких санкцій.

Видання зазначає, що запровадження санкцій проти титану стало б відповіддю на вересневу пропозицію Путіна до його уряду подумати про обмеження експорту деяких товарів, таких як нікель, титан і уран, у відповідь на західні санкції.

США вже внесли російський титан до чорного списку, але західні уряди остерігаються припиняти поставки, побоюючись потрясінь на світових ринках і руйнування власних ланцюжків поставок.

Західні країни вже давно не можуть визначитися зі своїм підходом до санкцій проти металів з Росії. У грудні ціна на паладій зросла на 12% через розмови про те, що цей метал може стати наступним у черзі на обмеження після того, як Велика Британія запровадила санкції на купівлю деяких російських металів. Раніше США і Британія запровадили обмеження на торгівлю російським алюмінієм, міддю і нікелем.

Водночас США все ще купують російський паладій. На російську компанію «Норильський нікель» припадає близько 40% світового виробництва – частка ринку, яку буде важко швидко замінити.

Для Європейського Союзу поставки обох металів із Росії є критично важливими, особливо для титану, який використовується в авіації. Обмеження експорту титану може призвести до зростання цін і завдати збитків європейським виробникам літаків, таким як Airbus, пише медіаресурс.

Канада надала дозвіл компанії Airbus на використання російського титану у виробництві після того, як стала першим західним урядом, який заборонив постачання цього стратегічного металу.

Пізніше Канада також надала дозвіл на використання титану авіа- та машинобудівній компанії Bombardier.

Долучайтеся до нашої спільноти в Telegram @pupinua
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

У Куп'янську ворог влучив поблизу магазину і ринку, є поранені
Попередня новина

У Куп’янську ворог влучив поблизу магазину і ринку, є поранені

Інвестиції в розроблення надр: як виконати четвертий пункт Плану перемоги
Наступна новина

Інвестиції в розроблення надр: як виконати четвертий пункт Плану перемоги

Останні новини

Погоджений план передбачає більше ніж 50 заходів Міноборони в рамках 17 цілей, які мають бути виконані протягом цього року

У Міноборони кажуть, що затвердили план заходів у межах співробітництва Україна-НАТО на 2024 рік

Міністр оборони України Рустем Умєров затвердив план заходів оборонного відомства стосовно реалізації адаптованої Річної національної програми (аРНП) співробітництва з НАТО на 2024 рік, повідомляє пресслужба Міноборони. Вказано, що програма розроблена на виконання домовленостей за
Сибіга і глава дипломатії Ватикану обговорили визволення українських полонених

Сибіга і глава дипломатії Ватикану обговорили визволення українських полонених

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся із секретарем Ватикану з відносин з державами Полом Річардом Галлахером. Дипломати обговорили питання звільнення українців із російського полону. Зустріч відбулася в ході засідання Ради міністрів ОБСЄ.
У Норвегії заснували Український бізнес-клуб

У Норвегії заснували Український бізнес-клуб

Норвезька асоціація малих і середніх підприємств «SMB Norway» заснувала платформу Український бізнес-клуб у Норвегії, спрямовану на підтримку українських малих і середніх підприємств у Норвегії, а також норвезьких компаній, зацікавлених у співпраці з
Імпорт електрики з Європи: можливості є, але не всі використовуються

Імпорт електрики з Європи: можливості є, але не всі використовуються

Збільшення пропускної спроможності на імпорт електроенергії не сприяло зростанню фізичного імпорту. Пояснюємо чому Із 1 грудня збільшилися можливості для імпорту електроенергії з Європи в Україну: щогодини замість максимального обсягу 1,7 ГВт можна імпортувати 2,1 ГВт. Однак,
Майже 2,4 тисячі обстрілів за добу: поліція Донеччини показала наслідки

Майже 2,4 тисячі обстрілів за добу: поліція Донеччини показала наслідки

Російські війська за минулу добу, 5 грудня, здійснили 2 359 обстрілів Донецької області, пошкодили 25 житлових будинків. «Поліція зафіксувала 2 359 ворожих обстрілів по лінії фронту та житловому сектору. Війська РФ вдарили
напочаток