Ніч
День
Сьогодні: 26.03.2025
24.02.2025
2 хв читання

Українці платитимуть за в’їзд до ЄС у 2025 році — що з безвізом

журналіст:
Українці платитимуть за в’їзд до ЄС у 2025 році — що з безвізом
Українці платитимуть за в’їзд до ЄС у 2025 році — що з безвізом

З 2017 року Україна має безвізовий режим із країнами Європейського Союзу. Це означає, що для в’їзду українцям не потрібно попередньо звертатися до посольства для отримання дозволу, достатньо мати біометричний паспорт. Однак у 2025 році ситуація зміниться. В ЄС запрацює нова система контролю на кордонах, яка торкнеться також і громадян України.

Коли запрацює нова система в’їзду до ЄС

У 2025 році в країнах Європейського Союзу планується запуск нової системи контролю на кордонах Шенгенської зони. Впровадження нововведень відбуватиметься поступово, хоча точний графік поки що не визначений. Українцям варто заздалегідь ознайомитися із запланованими змінами.

Очікується, що система EES (Entry/Exit System) — автоматизована реєстрація в’їзду та виїзду мандрівників — повинна запрацювати у 2025 році. Останній раз її запуск планувався на листопад 2024 року, але його відклали через технічні проблеми у:

  • Франції;
  • Німеччині;
  • Нідерландах.

Саме ці країни обробляють значну частину пасажирського потоку ЄС. Наразі точна дата старту все ще не оголошена.

Система EES охоплюватиме всі держави Шенгенської зони, до яких входять не лише країни ЄС, а й Ісландія, Норвегія, Швейцарія та Ліхтенштейн. Кіпр і Ірландія, хоча і є членами ЄС, отримали виняток і не будуть підключені до цієї системи.

Нова система поширюватиметься на громадян країн, які не входять до ЄС, зокрема українців і британців, незалежно від типу візового режиму. Вимоги не стосуватимуться громадян ЄС, резидентів Союзу та власників довгострокових віз. Система EES замінить штампування паспортів на автоматичне сканування біометричних паспортів у спеціальних терміналах на кордонах Шенгенської зони.

Також EES фіксуватиме біометричні дані (відбитки пальців і фото обличчя), які зберігатимуться протягом трьох років. Повторна реєстрація цих даних буде потрібна лише раз на три роки. Основна мета системи — посилення безпеки в ЄС та ефективний контроль за міграційними потоками.

Що зміниться для українців у 2025 році

Для українців безвізовий режим залишиться без змін: перебування в країнах Шенгенської зони обмежується 90 днями протягом кожних 180 днів. Додаткових платежів чи документів не вимагатимуть. Єдине нововведення — обов’язкове сканування біометричного паспорта в терміналі.

Після запуску EES, приблизно через пів року, запрацює система ETIAS (European Travel Information and Authorization System). Вона стане обов’язковою для громадян країн, які мають право на безвізовий в’їзд до Шенгенської зони.

ETIAS вимагатиме отримання дозволу на короткострокові поїздки раз на три роки з оплатою в розмірі 7 євро. Молодь до 18 років і люди старше 70 років отримають дозвіл безкоштовно.

Процедура передбачає заповнення онлайн-заявки перед подорожжю, що займе до 10 хвилин. Після перевірки даних у базах Interpol і Europol дозвіл видаватиметься онлайн. Результат буде доступний за кілька хвилин, хоча в окремих випадках перевірка може тривати до 30 днів.

Реєстрація в ETIAS буде обов’язковою раз на три роки, але остаточне рішення про в’їзд прийматимуть прикордонники. Тому навіть якщо ви отримали дозвіл, це не гарантує, що вас пропустять на кордоні. Українці, зареєстровані в країнах ЄС як біженці або учасники програми тимчасового притулку, звільняються від вимоги реєстрації в ETIAS.

Дата запуску ETIAS залежить від функціонування системи EES. Після її старту країни Шенгенської зони матимуть шість місяців для підключення до ETIAS.

Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів ухвалив новий порядок нарахування пенсій і страхових виплат для окремих категорій українських громадян. Зміни стосуються осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях або перебувають за кордоном.

Також ми повідомляли, що з 2025 року громадяни України, які планують поїздки до Німеччини, повинні будуть проходити попередню авторизацію через Європейську систему інформації та дозволу на подорожі (ETIAS). Це правило поширюється на всі країни з безвізовим режимом із ЄС.

Долучайтеся до нашої спільноти в Telegram @pupinua
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

На Київщині уламки дрона влучили у недобудовану багатоповерхівку, постраждав охоронець
Попередня новина

На Київщині уламки дрона влучили у недобудовану багатоповерхівку, постраждав охоронець

3 роки війни. 3 роки болю. 3 роки боротьби.
Наступна новина

3 роки війни. 3 роки болю. 3 роки боротьби.

Останні новини

Погоджений план передбачає більше ніж 50 заходів Міноборони в рамках 17 цілей, які мають бути виконані протягом цього року

У Міноборони кажуть, що затвердили план заходів у межах співробітництва Україна-НАТО на 2024 рік

Міністр оборони України Рустем Умєров затвердив план заходів оборонного відомства стосовно реалізації адаптованої Річної національної програми (аРНП) співробітництва з НАТО на 2024 рік, повідомляє пресслужба Міноборони. Вказано, що програма розроблена на виконання домовленостей за
Трамп: США повинні отримати Гренландію для міжнародної безпеки

Трамп: США повинні отримати Гренландію для міжнародної безпеки

США хочуть, щоб Гренландія увійшла до їхнього складу. Це нібито необхідно для забезпечення міжнародної безпеки. “Гренландія потрібна нам для міжнародної безпеки. Вона нам потрібна. Ми повинні отримати її. Це острів, який потрібен
На Запорізькій АЕС сталося пошкодження: подробиці

На Запорізькій АЕС сталося пошкодження: подробиці

Через пошкодження на ЗАЕС пролилося пальне, якого вистачило б для живлення аварійних генераторів станції протягом 25 днів. На окупованій Запорізькій АЕС сталося пошкодження дизельного резервуара – таке повідомлення отримало Міністерство закордонних справ України. У
В Україні ухвалили законопроєкт із правкою про зарплати в міністерствах: про що йдеться насправді

В Україні ухвалили законопроєкт із правкою про зарплати в міністерствах: про що йдеться насправді

Депутати Верховної Ради України ухвалили у другому читанні і в цілому законопроєкт про держслужбу, одна із правок до якого, за словами деяких нардепів, “підвищує зарплати чиновників у міністерствах”. Однак звернувшись до профільного комітету парламенту, затверджені
Удари кийками й застосування шокерів: чому розширення повноважень Нацгвардії поставили на паузу

Удари кийками й застосування шокерів: чому розширення повноважень Нацгвардії поставили на паузу

У Верховній Раді цього тижня мали розглянути у другому читанні законопроєкт №10311, який передбачає розширення повноважень Національної гвардії України щодо застосування різноманітних засобів впливу проти громадян під час масових заворушень. Але питання було знято
напочаток