Ніч
День
Сьогодні: 17.01.2025
17.12.2024
1 хв читання

ЄС почав створювати свій «Starlink» – супутникову систему IRIS²

ЄС почав створювати свій «Starlink» - супутникову систему IRIS²
ЄС почав створювати свій «Starlink» - супутникову систему IRIS²

Єврокомісія уклала рамковий контракт із консорціумом SpaceRISE на створення комунікаційної супутникової системи IRIS², яка, за задумом, буде поєднувати плеяду з 290 супутників та вже з 2030 року працюватиме в інтересах ЄС.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на сайті Європейської комісії.

«Ми не просто започатковуємо новий супутниковий проєкт. Ми започатковуємо бачення, бачення більш сильної, більш поєднаної та більш стійкої Європи. IRIS² демонструє рішучість та зобов’язання Європейського Союзу зміцнити глобальні позиції Європи у космосі як у вимірі безпеки, так і з точки зору конкурентоспроможності, що має принести користь для наших урядів, бізнесу та громадян», – заявив з цього приводу єврокомісар з оборони й космосу Андрюс Кубілюс.

IRIS² є флагманською програмою ЄС, яка покликана вирішити довгострокові виклики з безпеки та стійкості, зміцнити стратегічну автономію Європи та її технологічне лідерство.

Нова супутникова система матиме унікальні переваги завдяки використанню супутників на різних, так званих середніх (MEO) та низьких (LEO) орбітах. Вона має забезпечити захищений зв’язок для країн-членів ЄС та для урядових установ, швидкісні лінії комунікації для приватних компаній та для громадян Європи, забезпечити комунікаційне покриття навіть у важкодоступних зонах.

Консорціум SpaceRISE, який виконуватиме цей проєкт, складається з трьох провідних європейських операторів супутникових мереж: SES SA, Eutelsat SA та Hispasat S.A., які підтримуватимуться мережею компаній, долучених до супутникової екосистеми, включаючи Thales Alenia Space, OHB, Airbus Defence and Space, Telespazio, Deutsche Telekom, Orange, Hisdesat та Thales SIX. Таке співробітництво має забезпечити конкурентність та сприяти інноваціям, а також надати нові ринкові можливості для європейських малих та середніх підприємств.

Рамковий контракт розрахований на 12 років. Його учасники, за проєктом, мають забезпечити комунікаційні послуги для урядів та бізнес-установ уже до 2030 року. Головним споживачем послуг визначається Європейський Союз. Фінансування проєкту здійснюватиметься за рахунок державних інвестицій з боку ЄС, а також з бюджету Європейського космічного агентства ((ESA), із залученням також приватних інвестицій.

Нова система складе конкуренцію Starlink компанії SpaceX Ілона Маска, яка зараз лідирує за наданням послуг супутникового звʼязку.

Як повідомлялося, у 2023 році, на виконання положень Стратегічного компасу ЄС, була прийнята Європейська космічна стратегія в сфері безпеки й оборони, яка передбачає убезпечення космічних об’єктів та мереж Євросоюзу, захист його інтересів у космосі, та сприяє цілям у посиленні геополітичних позицій ЄС у світі та у зміцненні його стратегічної автономії.

Доктринальний документ ЄС – Стратегічний компас – був прийнятий після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну. Він окреслює головні пріоритети ЄС у сфері безпеки й оборони, зокрема визначає космос, поряд із кібернетичною та морською сферами, стратегічними просторами для конкурентоспроможності й безпеки об’єднаної Європи.

Долучайтеся до нашої спільноти в Telegram @pupinua
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Попередня новина

На виплати у програмі «єКнига» вже зареєструвалися 10,5 тисячі українців

Група Нафтогаз за 11 місяців сплатила понад ₴80 мільярдів податків
Наступна новина

Група Нафтогаз за 11 місяців сплатила понад ₴80 мільярдів податків

Останні новини

Погоджений план передбачає більше ніж 50 заходів Міноборони в рамках 17 цілей, які мають бути виконані протягом цього року

У Міноборони кажуть, що затвердили план заходів у межах співробітництва Україна-НАТО на 2024 рік

Міністр оборони України Рустем Умєров затвердив план заходів оборонного відомства стосовно реалізації адаптованої Річної національної програми (аРНП) співробітництва з НАТО на 2024 рік, повідомляє пресслужба Міноборони. Вказано, що програма розроблена на виконання домовленостей за
У Києві відкрилася виставка скульптора Анатолія Куща «Сакральний світ України»

У Києві відкрилася виставка скульптора Анатолія Куща «Сакральний світ України»

У Київській міській галереї мистецтв «Лавра» відкрилася виставка видатного українського скульптора Анатолія Куща «Сакральний світ України», на якій представлено понад сто робіт митця. Нна відкритті експозиції робіт академіка Національної академії мистецтв, народного
Україна постачатиме водень до ЄС - підписали меморандум про створення коридору

Україна постачатиме водень до ЄС – підписали меморандум про створення коридору

Оператор ГТС України разом із кількома ключовими організаціями та компаніями підписав Меморандум про взаєморозуміння щодо створення та підтримки реалізації «Водневого коридору Україна – ЄС». “Підписання відбулося за участі представників Оператора ГТС України,
Ангеліна Калініна - у другому колі парної сітки Australian Open

Ангеліна Калініна – у другому колі парної сітки Australian Open

Українська тенісистка Ангеліна Калініна вий шла до другого раунду парних змагань Відкритого чемпіонату Австралії із призовим фондом A$5,182,000. На старті Ангеліна та її партнерка італійка Лучія Брондзетті перемогли дует Магда Лінетт/Джуліана Олмос
До України прибув міністр оборони Італії

До України прибув міністр оборони Італії

Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто прибув з офіційним візитом до України. «Міністр (оборони) Гвідо Крозетто прибув до Києва з офіційним візитом, під час якого проведе низку інституційних зустрічей», – поінформували у диппредтавництві. 16
напочаток