У Національній бібліотеці України для дітей відкрили безпечний розвивальний простір, реконструкція якого тривала кілька місяців.
Проєкт реалізований за підтримки Азербайджанської Республіки.
В оновленому укритті облаштовані сцена для подій, екран для перегляду відео, зона для проведення майстер-класів, а також полички з книжками для читання під час повітряних тривог.
Як зазначили в МКСК, особливу атмосферу простору створюють ілюстрації українських та азербайджанських казок. Зокрема в них представлені рослинні символи двох країн – калина і гранат, які уособлюють гостинність, щедрість та єдність.
Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Сеймур Мардалієв висловив підтримку українському народові та, зокрема, бібліотеці. Він розповів про гуманітарну допомогу, яку Азербайджан надає Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії.
Заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар акцентувала на значенні цієї ініціативи: “Сьогодні стійкість – це в тому числі і про те, щоб продовжувати життя та розвиватися, зберігаючи свою ідентичність і творячи майбутнє. Діти, які зараз приходять до цієї бібліотеки, — це майбутні наші письменники, науковці та митці. І саме їм ми маємо забезпечити можливість навчатися, відкривати для себе різні культури, читати книги, спілкуватися і, головне, відчувати себе у безпеці”.
Генеральний директор НБУ для дітей Алла Гордієнко подякувала уряду Азербайджанської Республіки та особисто Сеймуру Мардалієву, наголосивши: “Ми дуже хочемо вірити, що цей простір використовуватиметься лише для дитячих ігор у схованку, для святкових зустрічей із друзями – ось як сьогодні. Мріємо, щоб у наших читачів це приміщення не асоціювалося з тривогами та небезпекою”.
На заході були присутні представники української влади, дипломати понад 20 країн, діячі культури, представники громадських організацій і мистецьких установ столиці. Для дітей були організовані заходи та активності на різних локаціях бібліотеки.