Сьогодні: 19.04.2025
05.04.2024
1 хв читання

Макрон готує вибачення за те, що Франція не змогла зупинити геноцид у Руанді

Макрон готує вибачення за те, що Франція не змогла зупинити геноцид у Руанді
Макрон готує вибачення за те, що Франція не змогла зупинити геноцид у Руанді
журналіст:

Французький президент Емманюель Макрон вибачиться за те, що Франція не змогла зупинити геноцид в Руанді в 30-ту річницю гуманітарної катастрофи.

Як пише “Європейська правда”, про це повідомляє Politico.

У відеозверненні, яке буде опубліковане в неділю в соціальних мережах, Макрон визнає, що “Франція, яка могла б зупинити геноцид разом зі своїми західними і африканськими союзниками, не мала волі зробити це”.

У неділю виповнюється три десятиліття від початку геноциду в Руанді, коли в період з квітня по липень 1994 року бойовики хуту масово вбили приблизно 800 000 людей, переважно представників етнічної меншини тутсі.

Макрон був запрошений на церемонію в столиці Руанди Кігалі, присвячену річниці геноциду, але не відвідає її. Замість нього Францію представлятимуть міністр закордонних справ Стефан Сежурне та народжений у Руанді Ерве Бервіль, державний секретар з морських справ.

Геноцид довгий час був джерелом напруженості у відносинах між Францією та Руандою. У доповіді, підготовленій на замовлення уряду Руанди і опублікованій у 2021 році, йдеться про те, що Франція відіграла “значну” роль у “створенні умов” для кровопролиття, підтримуючи руандійський режим.

Через місяць після оприлюднення доповіді Макрон відвідав Меморіал геноциду в Кігалі, де вшанував пам’ять жертв, і виголосив промову, в якій визнав “відповідальність” Франції, але не приніс офіційних вибачень, наполягаючи на тому, що його країна “не була співучасницею” насильства.

Суд Парижа у грудні визнав 68-річного колишнього руандійського лікаря Состена Муньєману винним у причетності до геноциду народу тутсі в 1994 році у Руанді та засудив до 24 років позбавлення волі.

Муньємана став шостим підозрюваним, який постав перед судом у Франції у справі про геноцид у Руанді 1994 року.

Один із найгучніших випадків стосувався 88-річного Фелісьєна Кабугу, звинуваченого у створенні сумнозвісного “Радіо тисячі пагорбів”, яке закликало до вбивства тутсі. Але через деменцію його оголосили недієздатним.

Долучайтеся до нашої спільноти в Telegram @pupinua
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

В Альянсі прокоментували можливе відновлення військових навчань в Україні
Попередня новина

В Альянсі прокоментували можливе відновлення військових навчань в Україні

У Байдена ведуть непублічні перемовини зі спікером Джонсоном для допомоги Україні
Наступна новина

У Байдена ведуть непублічні перемовини зі спікером Джонсоном для допомоги Україні

Останні новини

Погоджений план передбачає більше ніж 50 заходів Міноборони в рамках 17 цілей, які мають бути виконані протягом цього року

У Міноборони кажуть, що затвердили план заходів у межах співробітництва Україна-НАТО на 2024 рік

Міністр оборони України Рустем Умєров затвердив план заходів оборонного відомства стосовно реалізації адаптованої Річної національної програми (аРНП) співробітництва з НАТО на 2024 рік, повідомляє пресслужба Міноборони. Вказано, що програма розроблена на виконання домовленостей за

277 українських захисників повернулися з російського полону напередодні Великодня

У суботу, 19 квітня, між Україною та Росією відбувся масштабний обмін полоненими, у результаті якого додому повернулися 277 українських військових. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, пише Панорама Українських Подій. «Це

Упродовж доби окупанти вдарили по 12 населених пунктах Запорізького регіону – за фактами воєнних злочинів рф правоохоронці відкрили кримінальні провадження

18 квітня військові рф, порушуючи закони та звичаї війни, 328 разів вдарили по мирних населених пунктах на запорізькому, пологівському та василівському напрямках. Унаслідок ворожих влучань поранення отримав 74-річний чоловік. Минулої доби окупанти

«Білі янголи» Сумщини продовжують рятувати дітей з-під вогню росіян

Поліцейські спецпідрозділу продовжують системну роботу з евакуації цивільного населення із зон активних бойових дій. Оперативне реагування, підтримка місцевої влади та довіра з боку мешканців дозволяють зберігати найцінніше — життя та здоров’я людей.

Фінансова стійкість оборони: підсумки видатків спецфонду держбюджету України за І квартал 2025 року

У період повномасштабної війни з Росією належне фінансування сектору безпеки й оборони України є визначальним фактором національної стійкості. Перший квартал 2025 року засвідчив не лише виконання плану надходжень до спеціального фонду держбюджету,
напочаток