Сьогодні: 07.05.2025
29.03.2024
1 хв читання

Дальність до 2000 км: у Китаї створили екстремально далекобійну зенітну ракету, — ЗМІ

Дальність до 2000 км: у Китаї створили екстремально далекобійну зенітну ракету, — ЗМІ
Дальність до 2000 км: у Китаї створили екстремально далекобійну зенітну ракету, — ЗМІ
журналіст:

Стверджується, що нова ракета оснащена двоступеневим двигуном з комбінованим циклом RBCC. А для забезпечення ефективності її роботи має бути розгорнуто ціле супутникове угруповання.

Китайські інженери стверджують, що їм вдалося розробити зенітну ракету класу “земля-повітря” з екстремальною дальністю ураження — понад 2000 км. Команда під керівництвом молодшого наукового співробітника Північно-Західного політехнічного університету Су Хуа заявила, що зброя зможе збивати літаки й бомбардувальники раннього попередження. Про це 28 березня повідомили в South China Morning Post.

Оглядачі пишуть, що армії Китаю була потрібна зброя подібного класу з довжиною не більше 10 метрів і вагою не більш як 4 тонни, для розміщення на мобільних пускових установках. Однак команді нібито вдалося перевершити всі очікування і створити ракету завдовжки 8 метрів і масою 2,5 тонни, і головне — з екстремальною дальністю польоту.

Технічні подробиці зброї поки що не розголошуються. Відомо лише те, що прототип оснащений твердопаливним ракетним двигуном для перших етапів польоту і реактивним двигуном для руху у верхніх шарах атмосфери. Також повідомляється, що конструкція нової ракети нагадує гіперзвуковий апарат Feitian-1, який має аналогічну двоступеневу силову установку з комбінованим циклом RBCC — Rocket-Based Combined Cycle і був успішно випробуваний університетом два роки тому.

Що стосується принципу дії, то в публікації йдеться про супутникову навігацію. За словами вчених, дані з розвідувальних супутників у режимі реального часу спрямовуватимуть нову ракету, перш ніж вона переключиться на власні датчики на кінцевому етапі польоту і підірве свою боєголовку, коли досягне ефективної дальності ураження.

Не обійшлося і без згадки технології штучного інтелекту, яка допоможе визначати зліт літаків ДРЛВ і бомбардувальників. Технологія інтегрована в супутникову систему A2/AD, яку Китай розвиває, щоб впоратися з потенційними військовими конфліктами в таких гарячих точках, як Тайванська протока і Південнокитайське море.

Коментарі експертів

Оглядачі Defense Express зі свого боку зазначили, що перед китайськими інженерами стояло надскладне завдання, оскільки у найвідомішої на сьогодні далекобійної ракети SM-6 дальність ураження досягає 370 км.

Також наголошується, що ракета з такою заявленою дальністю має бути оснащена надзвуковим двигуном, але навіть за швидкості в 5 Махів, вона долатиме 2000 км за 22 хвилини.

“Саме тому наголошується, що головною ціллю таких ракет мають стати не винищувачі, а стратегічні бомбардувальники, повітряні танкери та літаки AEW&C як великі маломаневрові та повільні цілі”, — підкреслили експерти.

Але більше запитань у фахівців не до заявленої дальності і навіть не до гіперзвукових можливостей, а до принципу наведення ракети на ціль. Річ у тім, що створення згаданої вище супутникової мережі — це завдання складніше, ніж створення далекобійного перехоплювача. Складність полягає в тому, що така система повинна буде мати стабільне покриття в будь-який проміжок часу, інакше про ефективність такого рішення не може бути й мови.

Тому китайцям доведеться вирішити складніше завдання і розгорнути космічне угруповання, щоб забезпечити можливість застосування таких видів ракет. Однак Пекін цілком може вкладати в такі рішення величезні ресурси, оскільки в потенційному протистоянні США покладатимуться на далекобійні удари та стратегічну авіацію, для яких вкрай необхідні літаки ДРЛО і танкери-заправники.

Джерело: Фокус

Долучайтеся до нашої спільноти в Telegram @pupinua
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

У КМДА оголосили лауреатів премії «Київська пектораль-2023»
Попередня новина

У КМДА оголосили лауреатів премії «Київська пектораль-2023»

Нові сервіси у «Дії»: що буде доступно українцям
Наступна новина

Нові сервіси у «Дії»: що буде доступно українцям

Останні новини

Субсидії на оренду житла для ВПО: з’явився онлайн-калькулятор для розрахунку

Щоб зробити отримання субсидій на оренду житла ще доступнішим для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), Міністерство соціальної політики України спільно з платформою ЛУН запустили спеціальний онлайн-калькулятор. Новий інструмент дозволяє самостійно розрахувати орієнтовний розмір державної допомоги. Калькулятор має

У школах Києва цього року встановлять тисячу камер відеоспостереження, — КМДА

У 2025 році в столичних школах планують встановити ще близько 1000 камер відеоспостереження. Основна увага буде зосереджена на навчальних закладах Печерського та Дніпровського районів. Про це повідомив заступник голови Київської міськдержадміністрації Валентин Мондриївський. За
Оборонна міць України у 2025: ЗСУ отримали сотні одиниць новітньої зброї та техніки, більшість — вітчизняного виробництва

Оборонна міць України у 2025: ЗСУ отримали сотні одиниць новітньої зброї та техніки, більшість — вітчизняного виробництва

У перші чотири місяці 2025 року Збройні сили України отримали близько 470 одиниць нової військової техніки та озброєння, понад 85% з яких — вітчизняного виробництва. Ці цифри озвучив голова фінансового комітету Верховної
Юні спортсмени із Ірпеня представлять Київщину на всеукраїнському етапі Всеукраїнських шкільних ліг

Юні спортсмени із Ірпеня представлять Київщину на всеукраїнському етапі Всеукраїнських шкільних ліг

Спортсмени з ірпінських ліцеїв №2 та “Лінгвіст” представлятимуть Київщину на всеукраїнському етапі “Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги” в Ужгороді Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” із покликанням на пресслужбу Ірпінської міської ради.  5 травня

Втрати Росії у війні з Україною перевищили $93 мільярди: танки, артилерія та бронетехніка — найбільші втрати

Станом на 7 травня 2025 року загальна вартість втрат російської армії у війні проти України перевищила $93 мільярди, згідно з оцінками аналітиків. Найбільші фінансові втрати пов’язані з артилерійськими системами, танками та бойовими
напочаток