Північноатлантичний альянс розглядає можливість включення нових поставок військової допомоги Україні до загального обсягу оборонних витрат держав-членів. Це частина стратегії, яка передбачає підвищення витрат на оборону до 5% від валового внутрішнього продукту (ВВП) країн-учасниць. Таку інформацію 3 червня опублікувало видання Euractiv з посиланням на свої джерела в Альянсі, пише Панорама Українських Подій.
Згідно з планом, витрати на закупівлю озброєння для України, а також інвестиції в її оборонну промисловість будуть зараховані до категорії так званих “ширших оборонних витрат”, які мають становити 1,5% від загального показника в 5% ВВП. Інші 3,5% призначені для традиційних витрат на оборону, включаючи закупівлю військової техніки, виплату зарплат військовослужбовцям та інші базові витрати.
Крім того, в рамках ширших витрат планується врахування напрямків, що стосуються кібербезпеки, інфраструктури та зміцнення стійкості систем безпеки. Як зазначає видання, вже передане Україні озброєння було враховано в базових оборонних витратах на момент його закупівлі. Усі майбутні закупівлі, спрямовані на заміну переданого обладнання, також включатимуться до цільового показника 3,5% витрат.
Співрозмовники видання підкреслюють, що військова допомога Україні позитивно впливає на колективну безпеку НАТО. Це допомагає стримувати агресію з боку потенційних супротивників і зменшує ризики для східного флангу Альянсу. Таким чином, підвищення оборонних витрат у рамках НАТО не лише зміцнює обороноздатність держав-членів, але й сприяє стабільності в регіоні.