Сьогодні: 19.04.2025
07.05.2024
1 хв читання

Сі – на зустрічі з Макроном: Китай і Франція мають спільно запобігти новій «холодній війні»

журналіст:
Сі - на зустрічі з Макроном: Китай і Франція мають спільно запобігти новій «холодній війні»
Сі - на зустрічі з Макроном: Китай і Франція мають спільно запобігти новій «холодній війні»

Сі Цзіньпін на переговорах з Еммануелем Макроном у Парижі заявив, що Китай і Франція мають спільно просувати створення багатополярного світу та запобігти новій «холодній війні».

«Обидві сторони повинні дотримуватись незалежності та спільно запобігати новій «холодній війні» у світі чи блоковому протистоянню, спільно просувати створення рівноправного багатополярного світу та протистояти розриву ланцюгів постачання і «роз’єднанню економік», – сказав Сі.

Він підкреслив, що Китай прагне підтримувати стратегічну комунікацію з Францією і зміцнювати стабільність двосторонніх відносин.

«Китай готовий імпортувати більше високоякісної французької продукції… і сподівається, що Франція нарощуватиме високотехнологічний експорт із високою доданою вартістю до Китаю», – зазначив голова КНР.

За його словами, Китай повністю лібералізував доступ до виробництва і прискорює відкриття своїх ринків телекомунікацій, медицини й інших галузей послуг та очікує, що Франція створить сприятливе ділове середовище китайським компаніям для інвестування та співпраці.

Також МЗС КНР інформує, що Макрон своєю чергою відзначив дружній характер відносин та плідну взаємодію двох країн.

«Франція сподівається на подальше зміцнення двосторонніх економічних зв’язків і багатосторонньої комунікації та координації з Китаєм, а також сприяння стратегічному партнерству між двома країнами», – наводить міністерство слова французького лідера.

Він підкреслив, що Франція заохочує більше китайських компаній, у тому числі високотехнологічних, інвестувати та співпрацювати в аерокосмічній галузі, цивільній атомній енергетиці та інших сферах. А також готова тісно взаємодіяти з Китаєм у таких глобальних питаннях, як зміна клімату, захист біорізноманіття та штучний інтелект і спільно захищати цілі Статуту ООН та міжнародне право.

«Франція сподівається експортувати більше продукції до Китаю, зберігаючи при цьому свій ринок відкритим для КНР, і не братиме участі в дискримінаційній політиці щодо китайських компаній», – цитує Макрона зовнішньополітичне відомство Китаю.

Макрон привітав зобов’язання Китаю утримуватися від продажу зброї до Росії.

Джерело: Укрінформ

Долучайтеся до нашої спільноти в Telegram @pupinua
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Зброя і штучний інтелект: у світі занепокоєні збереженням людського контролю
Попередня новина

Зброя і штучний інтелект: у світі занепокоєні збереженням людського контролю

Унаслідок агресії РФ в Україні пошкоджені 1062 пам’ятки культурної спадщини
Наступна новина

Унаслідок агресії РФ в Україні пошкоджені 1062 пам’ятки культурної спадщини

Останні новини

Погоджений план передбачає більше ніж 50 заходів Міноборони в рамках 17 цілей, які мають бути виконані протягом цього року

У Міноборони кажуть, що затвердили план заходів у межах співробітництва Україна-НАТО на 2024 рік

Міністр оборони України Рустем Умєров затвердив план заходів оборонного відомства стосовно реалізації адаптованої Річної національної програми (аРНП) співробітництва з НАТО на 2024 рік, повідомляє пресслужба Міноборони. Вказано, що програма розроблена на виконання домовленостей за

Упродовж доби окупанти вдарили по 12 населених пунктах Запорізького регіону – за фактами воєнних злочинів рф правоохоронці відкрили кримінальні провадження

18 квітня військові рф, порушуючи закони та звичаї війни, 328 разів вдарили по мирних населених пунктах на запорізькому, пологівському та василівському напрямках. Унаслідок ворожих влучань поранення отримав 74-річний чоловік. Минулої доби окупанти

«Білі янголи» Сумщини продовжують рятувати дітей з-під вогню росіян

Поліцейські спецпідрозділу продовжують системну роботу з евакуації цивільного населення із зон активних бойових дій. Оперативне реагування, підтримка місцевої влади та довіра з боку мешканців дозволяють зберігати найцінніше — життя та здоров’я людей.

Фінансова стійкість оборони: підсумки видатків спецфонду держбюджету України за І квартал 2025 року

У період повномасштабної війни з Росією належне фінансування сектору безпеки й оборони України є визначальним фактором національної стійкості. Перший квартал 2025 року засвідчив не лише виконання плану надходжень до спеціального фонду держбюджету,
​Україна запровадила нові санкції проти російських діячів культури та трьох китайських компаній​

​Україна запровадила нові санкції проти російських діячів культури та трьох китайських компаній​

18 квітня 2025 року Президент України Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) про застосування нових санкційних обмежень., повідомляє Панорама Українських Подій.
напочаток