Сьогодні: 09.05.2025
18.02.2025
1 хв читання

У Нацбанку назвали банкноти, які підробляють найчастіше

У Нацбанку назвали банкноти, які підробляють найчастіше
У Нацбанку назвали банкноти, які підробляють найчастіше
журналіст:

В Україні торік рівень підроблення банкнот національної валюти помірно зріс з надзвичайно низькими показниками 2022–2023 років, проте ситуація залишається контрольованою та не становить загрози для економіки країни.

“Так, за підсумками 2024 року на 1 млн справжніх банкнот гривні припадало близько 5,1 підроблених банкнот. Тоді як у 2021 році цей показник був вищим і становив близько 7,1 підроблених банкнот”, – ідеться у повідомленні.

Для порівняння, відповідно до інформації Європейського центрального банку, рівень підроблення банкнот у країнах Європейського Союзу в 2023 році був у понад три рази вищий і становив приблизно 16 банкнот євро (за підсумками 2021 року – 12 банкнот).

У Нацбанку зазначають, що найчастіше у 2024 році з обігу вилучалися банкноти двох номіналів: 500 грн (78% від загальної кількості вилучених підробок) та 200 грн (18%). Інші вилучені з обігу підроблені банкноти номіналами 1, 5, 10, 20, 50, 100 та 1000 грн становили лише 4%.

Зокрема, торік як і в попередні роки найбільше підробляли банкноти гривні старого зразка. Так, підробки банкнот гривні нового зразка становлять лише 5,5% від загальної кількості вилучених у банківській системі України.

“Відповідно кількість підроблених банкнот гривні нового зразка на один мільйон справжніх банкнот в обігу становила торік лише 0,3 шт. Здебільшого ці підроблені банкноти національної валюти мали низьку якість та були розраховані на неуважність громадян і касових працівників закладів торгівлі”, – зазначили в НБУ.

Серед вилучених з обігу у 2024 році підроблених банкнот іноземної валюти переважали долари США – 93% від загальної кількості всіх вилучених підроблених банкнот іноземної валюти, на банкноти євро припадало 7%.

Найчастіше зловмисники підробляли банкноти номіналом 100 та 50 доларів США (90% та 9% від загальної кількості вилучених підроблених доларів США); 200, 100 та 50 євро (35%, 25% та 21% від загальної кількості вилучених підроблених євро відповідно).

Національний банк України з 1 листопада 2024 року розпочав поступову заміну банкнот номіналами 50 та 200 гривень зразків 2003-2007 років на банкноти сучасного покоління.

Долучайтеся до нашої спільноти в Telegram @pupinua
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Україна зацікавлена в підписанні угоди про копалини, однак лише після її доопрацювання - Президент
Попередня новина

Україна зацікавлена в підписанні угоди про копалини, однак лише після її доопрацювання – Президент

Європейський фонд підтримки української авіації продовжить роботу у 2025-2026 роках
Наступна новина

Європейський фонд підтримки української авіації продовжить роботу у 2025-2026 роках

Останні новини

Чому рання картопля українських виробників у 3 – 4 рази дорожча за імпортну

Ціни на українську молоду картоплю у квітні 2025 року значно вищі за імпортну, через специфіку вирощування у теплицях.Імпортна картопля, наприклад, з Єгипту, не є молодою, її вирощування дешевше, що пояснює різницю в
Поляки знову планують перекрити кордон з Україною

Поляки знову планують перекрити кордон з Україною

У Польщі зареєстрували акцію протесту на кордоні з Україною – Дорогуску. Комітет захисту транспортних перевізників та роботодавців Польщі подав заявку на страйк поблизу одного з найбільших пунктів пропуску з Україною – Дорогуськ.
У квітні Мінфін залучив понад 45 млрд грн від ОВДП, обсяг інвестицій зріс на 16% за рік

У квітні Мінфін залучив понад 45 млрд грн від ОВДП, обсяг інвестицій зріс на 16% за рік

У квітні 2025 року Міністерство фінансів України залучило понад 45 млрд грн в еквіваленті від розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).  Про це йдеться на сайті відомства. Обсяг інвестицій від фізичних та юридичних осіб
Одна з ліній живлення ЗАЕС знеструмлена внаслідок атаки

Одна з ліній живлення ЗАЕС знеструмлена внаслідок атаки

Внаслідок ворожого обстрілу Запорізька атомна станція втратила живлення однієї з двох зовнішніх ліній електропередачі, що з’єднують тимчасово окуповану ЗАЕС із об’єднаною енергосистемою України. Одна з ліній живлення ЗАЕС знеструмлена внаслідок атаки. Про
напочаток