У Національному банку України (НБУ) розповіли, що відбувається на ринку праці, і які фактори на все впливають
У НБУ спрогнозували рівень безробіття до 2026 року Фото: freepik.com
Відновлення економіки спонукає бізнес активніше шукати працівників. Про це свідчить стрімке зростання кількості вакансій на сайтах пошуку роботи.
Водночас кількість резюме зменшилася, а бізнес скаржиться на нестачу персоналу, наголошують у НБУ.
Найгостріше відчувається брак представників робочих спеціальностей, логістів та працівників роздрібної торгівлі.
Чому є складнощі з пошуком персоналу
Головний фактор – це наслідки війни, зокрема міграція та мобілізація. Крім того, досвід, навички та вимоги кандидатів часто не відповідають наявним вакансіям. Як результат, конкуренція за кваліфікованих працівників зростає, і роботодавці відповідно підвищують зарплати.
Чого очікувати надалі
Через війну напружена ситуація на ринку праці залишатиметься ще довгий час. Під час відбудови країни конкуренція за нових працівників стане ще більшою.
Це одночасно сприятиме поступовому зниженню рівня безробіття — з 14,2% у 2024 році до 11,9% у 2025 та 10,6% у 2026 році, а також досить швидкому зростанню реальних заробітних плат. За прогнозом НБУ, вже у 2025 році вони перевищать довоєнний рівень.
Нагадаємо, що НБУ ввів в обіг нову пам’ятну монету. В колекції пам’ятних монет поповнення — в обіг запущено нову, присвячену працівникам спецслужби транспорту. Державна спецслужба транспорту — це військове формування в складі Міноборони. Наразі її військовослужбовці не лише забезпечують безперебійну роботу транспорту в тилу, але й розміновують деокупованих територій, будують фортифікації, охороняють критичну інфраструктуру та відновлюють її.
Крім того, НБУ через виявлені або не усунуті порушення застосував заходи впливу до 11 фінансових установ, зокрема анулював ліцензії та наклав штрафи.
Також за рішенням Нацбанку трьом небанківським фінансовим установам анулювали ліцензії та виключили їх з реєстру. Ще чотирьом — змінили обсяг ліцензії.
Раніше ми писали, що НБУ повідомляє про дефіцит кадрів у фінансовому секторі. НБУ відзначає зростаючий дефіцит кваліфікованих працівників у банківських і небанківських фінансових установах.