Месенджер Telegram вперше за свою історію зміг вийти на прибуток. За підсумками 2024 року, компанія повідомила про загальний дохід у $1,4 мільярда, а чистий прибуток склав $540 мільйонів. Цю інформацію наводить Forbes з посиланням на фінансові документи компанії, пише Панорама Українських Подій.
У порівнянні з 2023 роком, коли дохід Telegram становив лише $343 мільйони, ріст виявився вражаючим. Цей фінансовий успіх став можливим завдяки збільшенню кількості користувачів та впровадженню нових монетизаційних стратегій. Близько половини доходу компанії у 2024 році, що склав $1,4 мільярда, надійшло завдяки так званим “партнерствам та екосистемі”, зокрема інтеграціям з різними сервісами, які використовують Telegram як платформу.
Крім того, $250 мільйонів було отримано від реклами, що стала частиною стратегії компанії з 2023 року, а ще $292 мільйони — від преміум-підписок Telegram Premium. Компанія не планує зупинятися на досягнутому. Згідно з інвесторськими документами, у 2025 році Telegram прогнозує дохід у розмірі $2 мільярди, а чистий прибуток — $720 мільйонів.
Водночас, під час оголошення фінансових результатів, компанія анонсувала запуск облігаційної пропозиції на суму $1,5 мільярда, які планується використати для викупу існуючого боргу. Головний інвестиційний директор Telegram, Джон Хайман, зазначив, що компанія досягла всіх фінансових цілей і не виключає можливості первинного публічного розміщення акцій (IPO), якщо ринкові умови будуть сприятливими. Проте в планах компанії є й обережність: французьке розслідування проти засновника Telegram, Павла Дурова, може ускладнити підготовку до IPO.
Попри це, у Telegram сподіваються, що можливі юридичні перешкоди вдасться подолати ще до завершення 2025 року.