Також можуть з’явитись “доноси” за гроші.
У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який викликав увагу юристів. Зокрема, він містить норми про право в окремих випадках потрапляти у житло порушників законодавства, зокрема й ухилянтів. Крім того, згадується й можливість платити гроші фізичним особам за допомогу у розкритті злочинів.
Адвокатка Катерина Аніщенко, яка знається зокрема і в питаннях мобілізації та військової сфери, що разом з цим законопроектом в парламенті розглядається ще один щодо внесення змін до адміністративного та кримінального кодексів. Вони передбачають розширення переліку повноважень.
“Якщо зважати на мету цього законопроекта щодо запровадження військової поліції, то там мається на увазі те, що вони мають право розшукувати саме військовозобов’язаних. Тобто дезертирів, тих, хто вже порушив вимоги закону, а не ухилянтів, які не прибули та не оновили свої військово-облікові дані. Але з урахуванням того, що на рівні законопроекта передбачено зміни до адміністративного кодексу, з урахуванням мети створення військової поліції, я можу припустити, що саме військова поліція буде вчиняти оперативно-розшукові дії по відношенню до ухилянтів, які не оновили свої військово-облікові дані, які не стали на військовий облік, які були оголошені в розшук і не з’явились до ТЦК”, – зазначила Аніщенко.
“Доноси” за гроші
За її словами, також пропонується створити “партизанську мережу”, яка б за гроші повідомляла правоохоронцям про тих військовозобов’язаних, які порушили законодавство. Відповідна норм міститься у статті №9 законопроекта про військову поліцію.
“Здійснювати співробітництво з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально та морально заохочувати осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні кримінальних правопорушень”, – йдеться у документі.
За словами Аніщенко, таким чином хочуть заохочувати цивільних надавати інформацію відносно правопорушника, дезертира і так далі.
Мобілізація в Україні – останні новини
Виїзд українців за кордон обмежено через мобілізацію та воєнний стан. Адвокати Ірина та Владислав Леонови пояснили, чи може перетнути кордон обмежено придатний у воєнний час.
Раніше речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що військовозобов’язані чоловіки з посвідкою на проживання в інших країнах не можуть перетнути кордон задля виїзду з України. Вони виключені з переліку осіб, які підлягають зняттю з військового обліку, і натомість відповідною постановою уряду їх зобов’язують стати на військовий облік.