Сьогодні: 07.05.2025
10.12.2024
1 хв читання

Найкращою гарантією безпеки близько третини українців вперше назвали розробку ядерної зброї

Найкращою гарантією безпеки близько третини українців вперше назвали розробку ядерної зброї
Найкращою гарантією безпеки близько третини українців вперше назвали розробку ядерної зброї
журналіст:

Найкращими гарантіями безпеки України близько третини українців вважають розробку державою ядерної зброї (31,3%) і поступовий вступ до НАТО (29,3%).

Такі дані загальнонаціонального опитування «Зовнішня політика і безпека. Настрої українського суспільства», проведеного на замовлення Центру «Нова Європа», оприлюднив на презентації у вівторок, 10 грудня, перший заступник директора Центру Сергій Солодкий.

«Відповідаючи на запитання «Що ви вважаєте найкращою гарантією безпеки України», на перше місце (31,3%) респонденти поставили розробку Україною ядерної зброї, на друге – вступ до НАТО», – сказав Солодкий.

Він додав, що у відповідях на це та інші питання простежується боротьба двох настроїв в українській громадській думці – “суверенізований автономний підхід, коли українці розраховують лише на самих себе, а не на партнерів, але водночас зберігається розрахунок на колективну оборону”.

Як засвідчило опитування, інші варіанти гарантування безпеки є менш популярними. Так, в ефективність оборонного союзу зі США вірить 11,2%, покладатися на миротворців ООН готові 8,9% українців, а в ефективність військ європейських країн на території України вірить ще менше респондентів – лише 6,4%.

Коментуючи результати опитування, директор Центру Альона Гетьманчук привернула увагу до того, що вперше розробка власної ядерної зброї посіла першу позицію.

«Це, я думаю, якийсь елемент розчарування, можливо, навіть відчаю через відсутність запрошення України до НАТО. Це питання можна легко вирішити – запросити Україну до НАТО, розпочати цей процес, надати реальні гарантії безпеки. Я думаю, що бажання розробки ядерної зброї в Україні впаде. Але поки що маємо те, що маємо», – зауважила вона.

У цьому контексті посол Франції в Україні Гаель Весьєр своєю чергою зазначив, що такі настрої українців можуть викликати у світі побоювання щодо зростання небезпеки ядерної війни.

«Саме тому світ має бути зацікавлений у перемозі України. Для нас це ключ до нашої власної безпеки… Якщо Україна не переможе у війні, це означатиме, що будь-яка ядерна країна зможе зазіхати на сусідів. І як природний наслідок, люди скажуть: станемо ядерними. Але це означатиме, що кількість ядерних країн може зрости. Така ситуація буде набагато небезпечнішою для всіх у світі. Тобто це хороший приклад світової необхідності в тому, щоб Україна перемогла у війні», – акцентував дипломат.

Дослідження було проведене ТОВ «Інфо сапієнс» на замовлення Центру «Нова Європа» у період з 15 по 27 листопада. Вибірка дослідження складає 1000 респондентів. Теоретична похибка вибірки 3,1%.

Долучайтеся до нашої спільноти в Telegram @pupinua
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Збірна України з хокею розпочала тренувальний табір у Польщі
Попередня новина

Збірна України з хокею розпочала тренувальний табір у Польщі

Турецький «слід» у сирійських подіях
Наступна новина

Турецький «слід» у сирійських подіях

Останні новини

Україна повернула з полону 205 захисників: серед них — оборонці Маріуполя і всієї лінії фронту

Україна повернула з полону 205 захисників: серед них — оборонці Маріуполя і всієї лінії фронту

Сьогодні з російського полону було звільнено 205 українських військових. Це — молоді хлопці та дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ. Серед них — оборонці Маріуполя та захисники на різних

Росія атакувала Одеський район дронами: одна людина загинула

Увечері в понеділок, 5 травня, ворожі безпілотники вдарили по Одеському району. Внаслідок атаки одна людина загинула, ще одна отримала поранення. Про це повідомив начальник Одеської обласної військової адміністрації (ОВА) Олег Кіпер. 📢 «В одному з

Бібліотеки Вінниччини стають безбар’єрними просторами

У бібліотеках Вінницької області постійно працюють над тим, щоб люди з інвалідністю мали рівний доступ до культурно-мистецьких та інформаційних ресурсів. На базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Отамановського діє центр

Нацполіція зафіксувала понад 152 тисячі воєнних злочинів РФ: оновлені дані станом на 6 травня

Станом на ранок 6 травня слідчі Національної поліції України відкрили 152 575 кримінальних проваджень за фактами злочинів, скоєних військовими російської федерації та їхніми пособниками з початку повномасштабного вторгнення. Про це повідомляється на
напочаток