У Силах оборони України до 2025 року заплановане проведення 70 триденних тренінгів із психологічного відновлення для особового складу, залученого до виконання завдань у зоні бойових дій.
У жовтні 2024 року у ЗСУ розпочався новий етап проєкту з психологічної реабілітації та відновлення психологічної стійкості військовослужбовців Сил оборони, який реалізується за підтримки Програми людиноцентричного підходу НАТО в межах Комплексного пакету допомоги Україні.
Координацію проєктної діяльності у військах здійснює Головне управління психологічної підтримки персоналу ЗСУ.
Із жовтня 2024 року по квітень 2025 року заплановане проведення 70 тренінгів.
Основна увага спрямована на опанування учасниками теоретичних знань і відпрацювання практичних навичок з надання першої психологічної самодопомоги та допомоги побратимам у бойових умовах згідно з визнаними міжнародними практиками та протоколами.
У ході тренінгів передбачена робота з подолання негативних психічних станів, навчання прийомам емоційно-вольової мобілізації та індивідуальне психологічне консультування.
Проведення тренінгів є вагомим внеском у систему відновлення боєздатності особового складу Сил оборони України, що є надзвичайно актуальним в умовах відсічі збройної агресії зазначили у Генштабі і додали, що проєкт НАТО є відповіддю на потребу у навчанні та психологічній підготовці військовослужбовців Сил оборони та спрямований на набуття ними життєво важливих навичок психологічної допомоги в бойових умовах.
Практичну реалізацію проєкту здійснює громадське об’єднання “Ліга офіцерів”, яке з 2014 року системно працює у напрямку психологічної підтримки військових.
Міністерство внутрішніх справ реалізує проєкт “Пункти психологічних практик”, у рамках якого відбувається індивідуальний підбір методів відновлення для захисників.