У команді Дональда Трампа намітився розкол щодо політики стосовно Росії та війни в Україні. Як повідомляє The Wall Street Journal, деякі з його старших радників закликають до обережності у спілкуванні з Кремлем і скептично ставляться до заяв Москви про прагнення до миру.
Зокрема, державний секретар Марко Рубіо та спецпосланець з питань України Кіт Келлог рекомендують Трампу зайняти жорсткішу позицію, особливо у відповідь на вимоги Росії щодо територіальних поступок від Києва. Вони вважають, що Володимир Путін наразі не демонструє справжньої зацікавленості у завершенні війни.
Водночас інші радники, зокрема Стів Віткофф, налаштовані більш оптимістично. Він переконує Трампа, що Путін готовий до миру, посилаючись на дві нещодавні зустрічі з ним у Москві. За інформацією джерела WSJ, Трамп досі дослухається до Віткоффа, який вважає, що дипломатія — це ключ до завершення конфлікту.
Проте, за даними видання, Москва відкинула пропозицію Трампа щодо негайного припинення вогню. Натомість Кремль, як зазначається, навмисно затягує процес, вимагаючи збереження вже окупованих територій і максимальних поступок на переговорах.
Хоча Трамп прагне хоча б частково припинити бойові дії в Україні — зокрема, щоб спростити налагодження відносин із Росією, — наразі він не вжив обіцяних санкцій проти російського нафтового експорту, навіть попри зростаюче невдоволення всередині його команди.
Нещодавні події лише поглибили розбіжності. Після подвійного ракетного удару по Сумах 13 квітня, внаслідок якого загинуло щонайменше 35 людей, включно з дітьми, радники, які виступають за жорсткіший підхід до Кремля, посилили свої заклики. Це сталося невдовзі після візиту Віткоффа до Росії, під час якого той обговорював з Путіним можливість передачі Росії чотирьох східних українських регіонів як “швидкий шлях до миру”.
У відповідь на удар по Сумах Трамп назвав дії Росії “помилкою”. Однак раніше він заявляв у Truth Social, що “Зеленський і Байден дозволили війні початися”, а згодом додав, що відповідальність тепер несуть троє: і Путін також.