Ніч
День
Сьогодні: 02.04.2025
15.11.2024
1 хв читання

Міністр оборони Польщі: Є межа допомоги Україні, яку я не переступлю

журналіст:
Міністр оборони Польщі: Є межа допомоги Україні, яку я не переступлю
Міністр оборони Польщі: Є межа допомоги Україні, яку я не переступлю

Межею військової допомоги Варшави для Києва є безпека Польщі. Польща самостійно не може збивати російські ракети над Україною, для цього потрібне рішення всього НАТО.

Польський урядовець, звертаючи увагу на слова Президента України Володимира Зеленського про те, що Польща не робить всього, що може, для допомоги Україні, зазначив, що в українців «коротка пам’ять». Він нагадав, що в перші місяці війни Польща передала Україні багато військової та гуманітарної допомоги.

«Не можна сказати, що Польща не робить всього, що може, Польща робила і продовжує робити все можливе (для України – ред.). Але є межа, яку я ніколи не переступлю. Межею допомоги для України є питання безпеки Польщі. Якщо передача будь-якої техніки загрожуватиме безпеці польської держави, то я її просто не передам»,- підкреслив Косіняк-Камиш.

На його думку, з боку Президента України «видно спроби залучення інших країн у безпосередній конфлікт з Росією».

«Ця спроба певним чином є природньою. Але ми маємо свою стратегію, маємо свої національні інтереси»,- підкреслив польський віце-премʼєр.

Косіняк-Камиш зазначив, що він розмовляв з генсеком НАТО під час його нещодавнього візиту до Варшави про збиття російських ракет над територією України, але спільного рішення з цього приводу немає.

«Я вважаю, що це було би можливим, якби було спільне рішення всього Альянсу, але сьогодні немає рішення збивати ракети з Росії. Тому жодна окраїна країна НАТО не повинна брати це на себе», – заявив Косіняк-Камиш.

Як повідомляло агентство, Президент Володимир Зеленський заявив, що Польща не передала Україні решту винищувачі МіГ-29, попри попередню домовленість.

Раніше Зеленський зазначав, що підписана у Варшаві безпекова угода передбачає розробку механізму збиття Польщею у повітряному просторі України російських ракет і дронів, випущених у напрямку РП.

В інтервʼю тимчасовий повірений Польщі в Україні Пьотр Лукасевич зазначив, що Польща передасть Україні решту своїх винищувачів МіГ-29 тоді, коли «заповнить прогалини», які створює передача цих літаків Києву. Це означає, що союзники мають надіслати до Польщі «кілька ескадрилій інших літаків», що дасть час Варшаві наростити власні спроможності.

Нещодавно канцелярія президента Польщі поінформувала, що Польща виділила Україні та українським біженцям військової, матеріальної та гуманітарної допомоги у співвідношенні до ВВП країни найбільше у світі – майже 5% власного ВВП. Серед переданого військового озброєння, зокрема, 320 танків, 250 БМП, 14 літаків МіГ-29.

Долучайтеся до нашої спільноти в Telegram @pupinua
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Третина зовнішньої допомоги Україні надійшла у формі грантів - Мінфін
Попередня новина

Третина зовнішньої допомоги Україні надійшла у формі грантів – Мінфін

Наступна новина

Повернення легендарного командира інженерної групи

Останні новини

Погоджений план передбачає більше ніж 50 заходів Міноборони в рамках 17 цілей, які мають бути виконані протягом цього року

У Міноборони кажуть, що затвердили план заходів у межах співробітництва Україна-НАТО на 2024 рік

Міністр оборони України Рустем Умєров затвердив план заходів оборонного відомства стосовно реалізації адаптованої Річної національної програми (аРНП) співробітництва з НАТО на 2024 рік, повідомляє пресслужба Міноборони. Вказано, що програма розроблена на виконання домовленостей за
Виплати для військових, нагороджених орденами та званнями: деталі

Виплати для військових, нагороджених орденами та званнями: деталі

Військовослужбовці Збройних Сил України, які отримали державні нагороди за особливі заслуги, мають право на спеціальні грошові виплати від держави. Розмір цих виплат залежить від типу нагороди та її ступеня. Щомісячні виплати для
Угода про надра між Україною та США має відповідати законам ЄС, - Бербок

Угода про надра між Україною та США має відповідати законам ЄС, – Бербок

Будь-яка угода про корисні копалини між Україною та США має бути сумісною з європейським законодавством. Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. За словами Бербок, Євросоюз раніше домовився з Україною,
Удар для Путіна. Чим небезпечні для Кремля мита Трампа на російську нафту

Удар для Путіна. Чим небезпечні для Кремля мита Трампа на російську нафту

Дональд Трамп має намір посилити тиск на Росію, погрожуючи ввести вторинні санкції проти країн, які купують російську нафту. Експерти сумніваються в рішучості Трампа реалізувати ці заходи через ризик дестабілізації світового ринку. Детальніше
У ЄС є "рішучий план" відповіді на мита Трампа

У ЄС є “рішучий план” відповіді на мита Трампа

У Європейського Союзу є “рішучий план” заходів у відповідь на мита, запроваджені та заплановані до запровадження президентом США Дональдом Трампом. Однак ЄС волів би знайти рішення шляхом переговорів. Про це заявила глава
напочаток