Межею військової допомоги Варшави для Києва є безпека Польщі. Польща самостійно не може збивати російські ракети над Україною, для цього потрібне рішення всього НАТО.
Польський урядовець, звертаючи увагу на слова Президента України Володимира Зеленського про те, що Польща не робить всього, що може, для допомоги Україні, зазначив, що в українців «коротка пам’ять». Він нагадав, що в перші місяці війни Польща передала Україні багато військової та гуманітарної допомоги.
«Не можна сказати, що Польща не робить всього, що може, Польща робила і продовжує робити все можливе (для України – ред.). Але є межа, яку я ніколи не переступлю. Межею допомоги для України є питання безпеки Польщі. Якщо передача будь-якої техніки загрожуватиме безпеці польської держави, то я її просто не передам»,- підкреслив Косіняк-Камиш.
На його думку, з боку Президента України «видно спроби залучення інших країн у безпосередній конфлікт з Росією».
«Ця спроба певним чином є природньою. Але ми маємо свою стратегію, маємо свої національні інтереси»,- підкреслив польський віце-премʼєр.
Косіняк-Камиш зазначив, що він розмовляв з генсеком НАТО під час його нещодавнього візиту до Варшави про збиття російських ракет над територією України, але спільного рішення з цього приводу немає.
«Я вважаю, що це було би можливим, якби було спільне рішення всього Альянсу, але сьогодні немає рішення збивати ракети з Росії. Тому жодна окраїна країна НАТО не повинна брати це на себе», – заявив Косіняк-Камиш.
Як повідомляло агентство, Президент Володимир Зеленський заявив, що Польща не передала Україні решту винищувачі МіГ-29, попри попередню домовленість.
Раніше Зеленський зазначав, що підписана у Варшаві безпекова угода передбачає розробку механізму збиття Польщею у повітряному просторі України російських ракет і дронів, випущених у напрямку РП.
В інтервʼю тимчасовий повірений Польщі в Україні Пьотр Лукасевич зазначив, що Польща передасть Україні решту своїх винищувачів МіГ-29 тоді, коли «заповнить прогалини», які створює передача цих літаків Києву. Це означає, що союзники мають надіслати до Польщі «кілька ескадрилій інших літаків», що дасть час Варшаві наростити власні спроможності.
Нещодавно канцелярія президента Польщі поінформувала, що Польща виділила Україні та українським біженцям військової, матеріальної та гуманітарної допомоги у співвідношенні до ВВП країни найбільше у світі – майже 5% власного ВВП. Серед переданого військового озброєння, зокрема, 320 танків, 250 БМП, 14 літаків МіГ-29.