Ніч
День
Сьогодні: 26.03.2025
10.02.2025
1 хв читання

Справа очільниці Хмельницької МСЕК: прокурори шукають гроші й нерухомість в Україні та закордоном

журналіст:
Справа очільниці Хмельницької МСЕК: прокурори шукають гроші й нерухомість в Україні та закордоном
Справа очільниці Хмельницької МСЕК: прокурори шукають гроші й нерухомість в Україні та закордоном

Арештовані мільйони доларів у справі очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи можна конфіскувати лише за рішенням суду в результаті розгляду її справи.

«Справа знаходиться на досудовому розслідуванні. Ми вживаємо заходів для пошуку і накладення арешту не лише на грошові кошти, але й на нерухоме майно на території України і за її межами. І конфіскація можлива лише за кінцевим рішенням суду. Інші варіанти тут неможливі. Ми живемо у правовій державі. Якщо особа буде визнана винуватою у конкретному злочині, після цього суд прийме рішення, яку частину цих активів конфісковувати і на якій підставі, і чи буде це спеціальна конфіскація, чи просто конфіскація», – сказав він.

Раніше директор НАБУ Семен Кривонос повідомляв, що детективи вивчають, яким чином були отримані понад 5 млн дол., які восени минулого року правоохоронці знайшли в очільниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи.

Як повідомляв Укрінформ, Офіс генпрокурора передав справу стосовно очільниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи від ДБР на дорозслідування за підслідністю до Національного антикорупційного бюро.

На початку жовтня 2024 року в межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути мобілізації, працівники ДБР провели обшуки у службових кабінетах та за місцем проживання Тетяни Крупи та її близьких родичів.

У робочому кабінеті керівниці МСЕК були виявлені $100 тисяч, підроблені медичні документи, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. Вдома у посадовиці та її родичів вилучили $5,2 млн, €300 тисяч, понад 5 мільйонів гривень, брендові прикраси та коштовності.

5 жовтня правоохоронці затримали Крупу і повідомили їй про підозру в незаконному збагаченні. 7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 500 мільйонів гривень застави.

Після цього Офіс генпрокурора передав справу від ДБР до НАБУ.

22 жовтня Президент Володимир Зеленський провів засідання Ради нацбезпеки і оборони щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями та зловживаннями посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності. Ішлося про численні порушення та очевидно фальшиві інвалідності посадовців.

На РНБО також обговорювали ситуацію в органах прокуратури. Після засідання Президент заявив про необхідність кадрових рішень та персональну відповідальність у центральних органах влади – по вертикалі контролю за МСЕК.

За підсумками цієї розмови генпрокурор Андрій Костін написав заяву про звільнення.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що було звільнено керівництво Центральної медико-соціальної експертної комісії та керівників профільного департаменту Міністерства охорони здоров’я, який відповідає за координацію діяльності МСЕК.

Долучайтеся до нашої спільноти в Telegram @pupinua
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Росіяни накопичують і перегруповують сили для штурмів у Часовому Ярі - військові
Попередня новина

Росіяни накопичують і перегруповують сили для штурмів у Часовому Ярі – військові

Кількість поранених на Донеччині через масований удар 9 лютого зросла до 17
Наступна новина

Кількість поранених на Донеччині через масований удар 9 лютого зросла до 17

Останні новини

Погоджений план передбачає більше ніж 50 заходів Міноборони в рамках 17 цілей, які мають бути виконані протягом цього року

У Міноборони кажуть, що затвердили план заходів у межах співробітництва Україна-НАТО на 2024 рік

Міністр оборони України Рустем Умєров затвердив план заходів оборонного відомства стосовно реалізації адаптованої Річної національної програми (аРНП) співробітництва з НАТО на 2024 рік, повідомляє пресслужба Міноборони. Вказано, що програма розроблена на виконання домовленостей за
Трамп: США повинні отримати Гренландію для міжнародної безпеки

Трамп: США повинні отримати Гренландію для міжнародної безпеки

США хочуть, щоб Гренландія увійшла до їхнього складу. Це нібито необхідно для забезпечення міжнародної безпеки. “Гренландія потрібна нам для міжнародної безпеки. Вона нам потрібна. Ми повинні отримати її. Це острів, який потрібен
На Запорізькій АЕС сталося пошкодження: подробиці

На Запорізькій АЕС сталося пошкодження: подробиці

Через пошкодження на ЗАЕС пролилося пальне, якого вистачило б для живлення аварійних генераторів станції протягом 25 днів. На окупованій Запорізькій АЕС сталося пошкодження дизельного резервуара – таке повідомлення отримало Міністерство закордонних справ України. У
В Україні ухвалили законопроєкт із правкою про зарплати в міністерствах: про що йдеться насправді

В Україні ухвалили законопроєкт із правкою про зарплати в міністерствах: про що йдеться насправді

Депутати Верховної Ради України ухвалили у другому читанні і в цілому законопроєкт про держслужбу, одна із правок до якого, за словами деяких нардепів, “підвищує зарплати чиновників у міністерствах”. Однак звернувшись до профільного комітету парламенту, затверджені
Удари кийками й застосування шокерів: чому розширення повноважень Нацгвардії поставили на паузу

Удари кийками й застосування шокерів: чому розширення повноважень Нацгвардії поставили на паузу

У Верховній Раді цього тижня мали розглянути у другому читанні законопроєкт №10311, який передбачає розширення повноважень Національної гвардії України щодо застосування різноманітних засобів впливу проти громадян під час масових заворушень. Але питання було знято
напочаток