Сьогодні: 24.06.2026
19.08.2024
1 хв читання

У Міненерго прогнозують зростання споживання електрики і як наслідок – її дефіцит

У Міненерго прогнозують зростання споживання електрики і як наслідок - її дефіцит
У Міненерго прогнозують зростання споживання електрики і як наслідок - її дефіцит
журналіст:

Через підвищення температури повітря по всій Україні прогнозують зростання споживання електроенергії, що спричинить дефіцит в енергосистемі.

У Міненерго підтвердили, що через збільшення обсягів споживання з 17:00 до 21:00 19 серпня діятимуть графіки відключень.

«Обмеження діятимуть в обсязі однієї черги. Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують понад 80% електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови», – деталізували в енергетичному відомстві.

Крім того, в Міненерго додали, що ситуація в енергосистемі залишається складною через значні пошкодження енергетичних об’єктів унаслідок масованих ворожих атак. Через це було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

Ворог продовжує щоденно обстрілювати енергетичну інфраструктуру, особливо у прифронтових та прикордонних регіонах. Під обстріли найчастіше потрапляють підстанції та лінії електропередачі. Зокрема, напередодні через обстріл підстанції на Донеччині вимикались повітряні лінії. При цьому знеструмлювалися кілька підстанцій та побутові споживачі. Живлення відновлено за резервною схемою.

«Через негоду на ранок знеструмлено 8 населених пунктів у Київській та Івано-Франківській областях. Вінницька область: з технологічних причин знеструмлювалось кілька підстанцій та приєднані до них побутові споживачі. Живлення для всіх споживачів відновлено», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляє НЕК «Укренерго»,  у понеділок, 19 серпня, станом на 9:30, рівень споживання електроенергії в Україні був на 2,5% вищим, ніж у попередній робочий день – п’ятницю, 16 серпня.

Як зазначається, минулої доби енергетики відновили живлення для 25 169 споживачів, знеструмлених внаслідок бойових дій і технологічних порушень. Загалом через бойові дії та техпорушення на ранок понеділка без електропостачання залишалися 498 населених пунктів.

Як повідомлялося, напередодні в НЕК «Укренерго» поінформували, що з 19 серпня Україна може (вперше з 29 липня) повернутися до застосування графіків відключень електроенергії.

Долучайтеся до нашої спільноти в соцмережах
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Єврокомісар назвала шість напрямів підтримки України в енергетичному секторі
Попередня новина

Єврокомісар назвала шість напрямів підтримки України в енергетичному секторі

У вівторок графіки відключення світла діятимуть впродовж восьми годин
Наступна новина

У вівторок графіки відключення світла діятимуть впродовж восьми годин

Останні новини

Київ під ногами туристів і киян: графіті, бруд і занедбані набережні. Чому мерія не бачить очевидного?

Київ під ногами туристів і киян: графіті, бруд і занедбані набережні. Чому мерія не бачить очевидного?

Набережна Дніпра — одна з візитівок Києва. Саме сюди приходять тисячі киян і туристів, щоб насолодитися краєвидами, прогулятися біля води та показати гостям столицю України. Проте реальність дедалі частіше викликає не захоплення,
Лопушанський: політик, бізнесмен чи людина, навколо якої занадто багато запитань?

Лопушанський: політик, бізнесмен чи людина, навколо якої занадто багато запитань?

Поки українці роками чують про «чесну політику» та боротьбу за державні інтереси, навколо народного депутата Андрій Лопушанський накопичилася ціла низка питань, на які суспільство досі не отримало зрозумілих відповідей. Колишній топменеджер НАК
Литва перевіряє російський слід у витоку держреєстрів

Литва перевіряє російський слід у витоку держреєстрів

Вільнюс розслідує масштабний доступ до реєстрів 26 травня 2026 року литовські медіа повідомили, що витік даних із литовських державних реєстрів може бути не звичайним кримінальним зламом, а операцією російських спецслужб проти Литви.
Утеклі документи свідчать про російські «когнітивні удари» по Заходу, зокрема провокації в Парижі

Утеклі документи свідчать про російські «когнітивні удари» по Заходу, зокрема провокації в Парижі

Масштабна утечка внутрішніх файлів проросійського Агентства соціального дизайну (SDA) розкрила системну кампанію «когнітивних ударів» проти країн Заходу. Документи, датовані 2025–2026 роками, містять докази організації провокацій, включно з ісламофобськими нападами з використанням свинячих
Росія вдарила по гуманітарному конвою ООН у Херсоні – дрон атакував волонтерів у червоній зоні

Росія вдарила по гуманітарному конвою ООН у Херсоні – дрон атакував волонтерів у червоній зоні

Російські сили завдали удару по гуманітарному конвою Організації Об’єднаних Націй у Херсоні. FPV-дрон атакував колону волонтерів, які виконували завдання в так званій червоній зоні міста. На місці події виявлено фрагменти безпілотника, що
напочаток