Сьогодні: 24.06.2025
25.11.2024
1 хв читання

У Європі пожвавились дискусії про введення військ в Україну

У Європі пожвавились дискусії про введення військ в Україну
У Європі пожвавились дискусії про введення військ в Україну
журналіст:

Секретні дебати з приводу введення західних військ та приватних оборонних компаній в Україну активізувалися на тлі можливої відмови США від підтримки України після того, як Дональд Трамп вступить на посаду президента в січні наступного року.

“Між Великою Британією і Францією ведуться дискусії про оборонну співпрацю, зокрема, з метою створення “жорсткого ядра” між союзниками в Європі, зосередженого на Україні і європейській безпеці в ширшому сенсі”, – поінформувало британське військове джерело.

Раніше дискусію про введення військ в Україну ініціював президент Франції Еммануель Макрон на зустрічі союзників у Парижі в лютому, проте вона викликала сильний опір з боку деяких європейських країн на чолі з Німеччиною. 

«Однак цей сценарій не був похований. Він навіть відродився в останні тижні, завдяки візиту до Франції прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера 11 листопада», – відзначають автори статті.

Вони зазначають, що Міністерство збройних сил і Єлисейський палац наразі не дають офіційного зеленого світла на відправку військ або приватних постачальників послуг. Але вже кілька місяців такі пропозиції лежать на столі. 

Серед них – від Défense Conseil International (DCI) – головного оператора Міноборони з моніторингу французьких контрактів на експорт озброєнь, 55 відсотків акцій якого належить французькій державі.

«DCI був би готовий продовжити підготовку українських солдатів в Україні, як це вже робиться у Франції та Польщі. У разі необхідності, він також міг би обслуговувати французьке військове обладнання, надіслане до Києва», – йдеться у статті. 

Відновлення дискусій про відправку західних військ або приватних підрядників відбувається в той час, коли Україна отримала дозвіл від США на використання далекобійних ракет по території РФ. Однак, згідно з джерелами видання, українці не можуть використовувати британські ракети Storm Shadow, як і французькі Scalp, без певної форми західної підтримки на місцях.

«Ракета має бути запрограмована, перш ніж її можна буде завантажити на бомбардувальник Су-24, який є в Україні», – пише видання. 

На сьогодні не оприлюднено жодної інформації щодо ударів Scalp по військових цілях, розташованих на території Росії.

Як повідомлялось, у Франції немає «червоних ліній» щодо підтримки України. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро непрямо підтвердив, що Україна може бити по Росії французькими ракетами великої дальності, але не повідомив, чи французька зброя вже використовувалася.

Долучайтеся до нашої спільноти в соцмережах
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Посол Німеччини побачив на Сумщині докази того, що Росія воює проти цивільних
Попередня новина

Посол Німеччини побачив на Сумщині докази того, що Росія воює проти цивільних

Зізнання Путіна щодо удару по Дніпру буде використано на трибуналі - Україна в ОБСЄ
Наступна новина

Зізнання Путіна щодо удару по Дніпру буде використано на трибуналі – Україна в ОБСЄ

Останні новини

Новий етап космічних похорон: Celestis та SpaceX об’єднують зусилля

Американська компанія Celestis, що спеціалізується на проведенні космічних похорон, планує здійснити новий запуск меморіального вантажу 24 червня за допомогою ракети Falcon 9 від SpaceX. Ця місія також включатиме тестування нового європейського космічного

Наслідки можливого закриття Ормузької протоки: глобальний енергетичний шок

Заблокування Ормузької протоки, яке Іран може здійснити, загрожує спровокувати один з найбільших нафтових шоків в історії, попереджає енергетичний експерт Максим Білявський. Навіть якщо події відбуваються далеко від України, їх наслідки будуть відчутні

Удар по Фордо: чи вплине на ядерні прагнення Ірану?

Сполучені Штати провели потужну атаку на ядерний об’єкт у Фордо, Іран, завдавши, за словами прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, “досить серйозної шкоди”. Проте він підкреслив, що остаточна оцінка наслідків ще попереду: “Ми ретельно

Де в Україні безпечно купатися влітку 2025 року

Літній період — це час відпусток і відпочинку на воді, однак важливо знати, які водойми є безпечними для купання. Спеціалісти територіальних лабораторій, що входять до складу центрів контролю та профілактики хвороб, регулярно
напочаток