Ніч
День
Сьогодні: 15.03.2025
10.03.2025
1 хв читання

Україна стала найбільшим у світі імпортером зброї

журналіст:
Україна стала найбільшим у світі імпортером зброї
Україна стала найбільшим у світі імпортером зброї

Україна стала найбільшим у світі імпортером основних видів озброєнь у період 2020-24 років, збільшивши імпорт майже у 100 разів порівняно з 2015-19 роками, в той час, як експорт Росії впав на 64%.

Такі дані наводить Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI).

Так, у 2020-24 роках 8,8% світового імпорту озброєнь припали на Україну. Більшість основних поставок надійшли із США (45%), Німеччини (12%) і Польщі (11%). Загалом щонайменше 35 держав надіслали зброю в Україну після повномасштабного вторгнення РФ.

Аналітики SIPRI також наголошують на великому значенні поставок американської зброї для європейських країн-членів НАТО – на їхню думку це є реакцією на загрози з боку Росії. Згідно з дослідженням, 64% імпорту озброєнь протягом звітного періоду надійшли зі США.

У цілому імпорт озброєнь європейськими членами НАТО збільшився більш як удвічі (на 105%) порівняно з попередніми п’ятьма роками.

Вперше за два десятиліття найбільша частка американського експорту озброєнь припала на Європу (35%), а не на Близький Схід (33%).

Експорт озброєнь США загалом збільшився до 43% – у 2020-24 роках країна постачала основні види озброєнь до 107 держав. За нею слідує Франція як другий найбільший експортер озброєнь (9,6%, 65 держав), Німеччина (5,6%), Італія 4,8%. На Китай припадає 5,9%, та не зважаючи на зусилля країни збільшити експорт озброєнь, багато великих імпортерів не купують китайську зброю з політичних причин.

На відміну від США, експорт озброєнь Росією різко скоротився (-64%) і становить 7,8%. Падіння почалося ще до повномасштабного вторгнення в Україну: у 2020 і 2021 роках обсяги експорту були набагато меншими, ніж у будь-який рік за попередні два десятиліття.

Експерти SIPRI пишуть, що дві найважливіші для Росії галузі торгівлі зброєю вже ослабли: Індія все більше надає перевагу іншим постачальникам, а Китай отримує більше озброєнь від власної збройової промисловості, яка стрімко розвивається. У 2020-24 роках РФ поставила основні види озброєнь 33 країнам. Дві третини російського експорту озброєнь припадає на Індію (38%), Китай (17%) і Казахстан (11%).

Франція цього року використає ще 195 мільйонів євро із відсотків від заморожених російських активів на виробництво снарядів та планерних бомб до Mirage 2000 для військових потреб України.

Долучайтеся до нашої спільноти в Telegram @pupinua
та будьте в курсі останніх подій

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

США офіційно закривають 83% програм USAID - Рубіо
Попередня новина

США офіційно закривають 83% програм USAID – Рубіо

Під час перетину кордону у митців і медійників перевірятимуть мету поїздки
Наступна новина

Під час перетину кордону у митців і медійників перевірятимуть мету поїздки

Останні новини

Погоджений план передбачає більше ніж 50 заходів Міноборони в рамках 17 цілей, які мають бути виконані протягом цього року

У Міноборони кажуть, що затвердили план заходів у межах співробітництва Україна-НАТО на 2024 рік

Міністр оборони України Рустем Умєров затвердив план заходів оборонного відомства стосовно реалізації адаптованої Річної національної програми (аРНП) співробітництва з НАТО на 2024 рік, повідомляє пресслужба Міноборони. Вказано, що програма розроблена на виконання домовленостей за

Угорщина на роздоріжжі: боротьба за демократію чи шлях у диктатуру?

Угорщина на роздоріжжі: боротьба за демократію чи шлях у диктатуру? 15 березня 2025 року Будапешт став ареною масових протестів, які ще раз продемонстрували, наскільки складною є ситуація в країні. Десятки тисяч людей

Україна та США: партнерство, а не капітуляція

Останнім часом у медійному просторі активно обговорюється питання можливого припинення вогню між Україною та Росією. Кремль просуває наративи про те, що Захід нібито примушує Київ до капітуляції, проте реальність зовсім інша. Україна
Українці відповіли, чи готові вони до територіальних поступок заради миру

Українці відповіли, чи готові вони до територіальних поступок заради миру

39% респондентів вважають, що Україна може відмовитися від деяких територій для якнайшвидшого досягнення миру. Половина опитаних українців вважають, що за жодних обставин Україна не має відмовлятися від територій, навіть якщо через це війна триватиме
Президентка Єврокомісії підтвердила продовження санкцій проти РФ

Президентка Єврокомісії підтвердила продовження санкцій проти РФ

Загалом ЄС схвалив санкції проти майже 2400 фізичних та юридичних осіб. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила продовження санкцій проти Росії. Про це вона повідомила на своїй сторінці у соцмережі X.  За її словами, ЄС схвалив
напочаток

Не пропустіть!

Угорщина на роздоріжжі: боротьба за демократію чи шлях у диктатуру?

Угорщина на роздоріжжі: боротьба за демократію чи шлях у диктатуру?

Україна та США: партнерство, а не капітуляція

Останнім часом у медійному просторі активно обговорюється питання можливого припинення