Сьогодні: 17.06.2025
16.05.2025
1 хв читання

Зарплата завуча школи — на скільки може розраховувати у 2025 році

Зарплата завуча школи — на скільки може розраховувати у 2025 році

Педагоги в Україні отримують різні зарплати, це залежить від посади, окладу, стажу, вислуги років, надбавок тощо. Наприклад, вчителі початкових класів заробляють у середньому 19 000 грн щомісяця, а завучі навчальних закладів можуть розраховувати на більші доходи.

Сайт Новини.LIVE розповідає, яка зарплата у завучів станом на 2025 рік і що змінилося в їхніх доходах.Педагоги в Україні отримують різні зарплати, це залежить від посади, окладу, стажу, вислуги років, надбавок тощо. Наприклад, вчителі початкових класів заробляють у середньому 19 000 грн щомісяця, а завучі навчальних закладів можуть розраховувати на більші доходи.

Сайт Новини.LIVE розповідає, яка зарплата у завучів станом на 2025 рік і що змінилося в їхніх доходах.

Середня зарплата завуча

Для розуміння, так називають заступників директорів шкіл. Це відповідальна посада, яку повинен займати фахівець з відповідними знаннями та навичками. На завуча покладають чимало обов’язків, зокрема:

  • організацію навчального процесу;
  • контроль виконання навчальних програм і якості викладання;
  • регулювання педагогічного навантаження;
  • організацію методичної роботи;
  • формування розкладів занять і звітів тощо.

Згідно з даними великого кадрового порталу Work.ua, заступник директора в Україні заробляє орієнтовно 33 500 грн станом на травень 2025 року. Це середній показник, який вивели на основі відомостей про доходи у 38 опублікованих вакансіях.

Що цікаво, в аналогічний період 2024 року зарплата завучів перебувала на рівні 23 500 грн, тобто була меншою на 10 000 грн. Всього за 12 місяців ситуація змінилася в бік збільшення середнього доходу на 43%. Натомість кількість вакансій на Work.ua зменшилася на 39%.

Зарплата завуча школи — на скільки може розраховувати у 2025 році - фото 1
Динаміка середньої зарплати завуча. Фото: скриншот

За що доплачують вчителям

Педагогічні працівники отримують не лише “голий” посадовий оклад. Українське законодавство передбачило для вчителів багато надбавок, які дозволяють підвищити зарплату. Всі види доплат перераховані у статті 24 закону “Про повну загальну середню освіту”:

  • класне керівництво — від 20% до 25%;
  • перевірка робіт — від 10% до 20%;
  • завідування майстернями/кабінетами інформатики — від 15% до 20%;
  • завідування кімнатами зберігання зброї/стрілецькими тирами/музеями — від 10% до 15%;
  • завідування навчально-методичними кабінетами, лабораторіями, спортивними залами — від 10% до 15%;
  • завідування бібліотеками, бібліотечним фондом — від 5% до 15%;
  • робота в інклюзивних класах чи групах — 20%;
  • обслуговування комп’ютерної техніки — від 10% до 15%;
  • позакласна робота з учнями — від 10% до 40%.

Плюс у 2025 році запровадили нову надбавку за роботу в несприятливих умовах. Щомісяця педагогам виплачують 1000 грн, а з 1 вересня суму планують збільшити до 2 000 грн. Варто уточнити, що це додатковий дохід вчителів під час воєнного стану, а не постійне підвищення посадового окладу.

Що ще варто знати українцям

Нагадаємо, відпустки педагогічних працівників мають деякі особливості. Вчителям належить до 54 календарних днів відпочинку — це норма щорічної основної відпустки. Правило скорочення до 24 днів під час воєнного стану до педагогів не застосовується.

Також ми писали, на які пільги можуть розраховувати вчителі у 2025 році. Їм належить 100% знижки на оплату житлово-комунальних послуг. Але користуються нею лише педагоги-пенсіонери, які проживають у сільській місцевості.

Попередня новина

«Укрнафта» добуватиме вуглеводні на Олеській ділянці 

Наступна новина

В Україні жінкам, які народили дитину, пропонують виплату у 50 тисяч гривень

Останні новини

Нетаньяху: Ізраїль захищає світ від іранського ядерного тероризму

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху виступив з резонансною заявою, в якій звинуватив Іран у здійсненні двох спроб ліквідації президента США Дональда Трампа. За словами Нетаньяху, ці атакувальні дії є лише частиною більш широкої

Досягнення мирної угоди з Азербайджаном можливе до 2025 року

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян висловив переконання, що підписання мирної угоди з Азербайджаном може відбутися вже до кінця 2025 року. У своєму коментарі, наданому вірменському інформаційному агентству “Арменпрес” 13 червня, він зазначив, що

У Саудівській Аравії виконано смертний вирок журналісту за його блог у X

У Саудівській Аравії було виконано смертний вирок щодо журналіста Туркі аль-Джасера, який перебував у в’язниці з 2018 року. Як повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ), судовий процес проходив у закритому режимі, без можливості

Український школяр Матвій Строгалєв встановив новий світовий рекорд у стрибках з жердиною

На юнацькому чемпіонаті України зі стрибків з жердиною 12-річний Матвій Строгалєв досяг вражаючого успіху, подолавши висоту 4,00 метри. Цей результат не лише вразив глядачів, але й дозволив йому перевершити рекорд легендарного Мондо

Вплив українських біженців на економіку Польщі: прибутки переважають витрати

Присутність українських біженців в Польщі суттєво позитивно позначилася на економічних показниках країни, сприяючи зростанню без негативних наслідків для місцевих мешканців. Ці дані наведені у звіті аудиторської компанії Deloitte, який був опублікований 12
напочаток

Не пропустіть!

Новий етап оборонної співпраці між Україною та Литвою

У Києві відбулася важлива зустріч між міністром оборони України Рустемом